Putin'in toplantısındaki Türkiye bayrağının sırrı çözüldü

Putin'in toplantısındaki Türkiye bayrağının sırrı çözüldü
Putin'in toplantısındaki Türkiye bayrağının sırrı çözüldü
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in basın toplantısında  takip edenlerden birinin elinde Türkiye bayrağı olduğu görüldü. Bu kişinin, Anadolu Ajansı muhabiri Elena Teslova olduğu anlaşıldı

RADİKAL - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 1390 gazetecinin akredite olduğu yıllık basın toplantısını yaparken salonda bulunan Türkiye bayrağı dikkat çekti. Reuters muhabiri tarafından çekilen fotoğraf karesinde görülen Türk bayrağının sırrı daha sonra anlaşıldı. Türk bayrağını salona getiren kişi Anadolu Ajansı muhabiri Elena Teslova ‘ydı. Teslova, basın toplantısında Putin’e “Siz bir önceki açıklamalarınızda ‘Türkiye yönetimi başka Türk halkı başka’ demiştiniz. Ancak Rusya’da eğitim gören öğrenciler ve burada çalışan Türk işçileri baskıya maruz kaldıklarını söylüyor. Bu konuda görüşünüz nedir?” sorusunu sordu.

 

Putin'den Türkiye için sert sözler!

Rus muhabir Teslova, Hürriyet’e yaptığı açıklamada davranışının çevrede gayet normal karşılandığını söyleyerek, “Orada bulunan yüzlerce gazeteci Putin’e soru sorabilmek için hangi ülkeyi, bölgeyi veya gazeteyi temsil ettiklerini göstermek amacıyla beraberinde resim ve flamalar getirmişti. Ben ise Türkiye ile ilgili soru sormak istediğimi belirtmek için Türk bayrağı getirdim. İşe de yaradı. Salondaki ne Rus gazeteciler ne de organizatörler bana kötü bir laf söyledi. Zaten bunun soru sormaktan başka bir amacı yoktu. Bunu herkes biliyordu” dedi.

Rusya: AB garantör olursa Türk Akımı gerçekleşir