'Rapçi IŞİD militanı' Türkiye'de iddiası

'Rapçi IŞİD militanı' Türkiye'de iddiası
'Rapçi IŞİD militanı' Türkiye'de iddiası
2013'te IŞİD'e katılan İngiltere vatandaşı eski rapçi Abdülmecid Abdülberi'nin geçen ay Tel Abyad'da yaşanan kaos sırasında Suriye'den Türkiye'ye geçtiği öne sürüldü.

RADİKAL - İki yıl önce Suriye 'de IŞİD'e katılan eski rapçi Abdülmecid Abdülberi'nin Türkiye 'ye kaçtığı öne sürüldü. Telegraph'ın iddiasına göre, Abdülberi, geçen ay Tel Abyad'daki çatışmaların ardından sınırı geçti.

Abdülberi'nin kendisi gibi IŞİD’den ayrılmak isteyen 50 kadar İngiltere vatandaşı cihatçıyla yollara düştüğü savunuldu. Gazeteye göre, militan geçen ay Tel Abyad’daki çatışmalardan da faydalanarak kaçışını gerçekleştirdi, kendisini sığınmacı olarak göstererek Türkiye’ye giriş yaptı. Grubun neden IŞİD safından ayrılmak istediği ise bilinmiyor. Ancak Batılı cihatçıların koalisyon güçlerinin saldırılarının da etkisiyle son dönemde bölgeden çıkma arayışında olduğu yorumlarına işaret ediliyor.

Bir dönem örgütün infazlarını gerçekleştiren 'Cihatçı John' olduğundan şüphelenilen, ancak daha sonra olmadığı ortaya çıkan 25 yaşındaki Abdülberi'nin Suriye’ye dönerse ihanetten dolayı IŞİD tarafından öldürüleceği, İngiltere'ye gitmesi halinde ise yakalanacağı korkusuyla saklandığı belirtiliyor. 

Yetkililer, Cihatçı John'un Muhammed Emvazi olduğunu açıklamıştı. 


  http://www.radikal.com.tr/139622613962261

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  OOO RAPÇI JOHN HOŞ GELDİN. - m.rozbilen

  Rapçı John'nun sğınabileceği başka bir ülke var mı? Ne demek lafım mı olur, burası kendi evi. Gir çık, yat kalk, gez dolaş hepsi sana feda olsun. Kesilme sırası bize geldi galiba. Büyük konuşmak istemiyorum ama eğer Türkiye bu vahşiye kucak açtiysa bedelini çok ağır öderiz. Kendi vatandaşlarımıza "örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüt adına hareket etmek"ten ceza yağdırken elini kolunu sallayarak ülkemize girip çıkan gelmiş geçmiş en vahşi, en acımasız terör örgütü mensuplarına göz yummak onun suçuna ortak olmaktır. Bu da dünyanın gözünden kaçmıyor.