Roj Tv'nin yerine 'Nuçe Tv' yayında

Roj Tv'nin yerine 'Nuçe Tv' yayında
Roj Tv'nin yerine 'Nuçe Tv' yayında
'Terörü desteklediği' gerekçesiyle yayını durdurulan Roj TV'nin yerine bu akşam aynı uydudan aynı frekanslarla haber kanalı 'Nuçe TV'nin yayına başlayacağı belirtildi.

Ferit ASLAN

DİYARBAKIR - PKK ile aynı çizgide yayın yaptığı için Türkiye ve Danimarka arasında siyasi sorun haline gelen, Fransız Eutelsat uydu şirketinin 19 Ocak’ta uyduları üzerindeki varlığına son verdiği Roj TV’nin yerine bu akşam aynı uydu frekansları ile "Nuçe ( Haber ) TV" yayına başlayacağı belirtildi.

Nuçe TV, Kürtçe’nin lehçelerinin yanı sıra Türkçe ve İngilizce dillerinde de yayın yapacak.

Roj TV’nin kapanmasından sonra Sterk (Yıldız) Tv yayın yapmaya başlarken, bu akşam yayına başlayacak Nuçe TV’nin Kürtçe’nin lehçelerinin yanı sıra Türkçe ve İngilizce de yayın yapacağı belirtildi. Türkçe ’Haber TV’ adını taşıyan kanal ’Hakikat Zamanı’ ismini benimserken bunun aynı zamanda ilk Kürtçe haber kanalı olacak.

Roj TV’nin de daha önce bağlı bulunduğu Danimarka Mezopotamya Brodcast Şirketine bağlı olarak yayın yapacak Nuçe TV’de yayın, Türkiye saatiyle 08.00’de başlayacak, gece saat 22.00’de sona erecek. Daha önce Roj TV’nin yayın yaptığı yine Fransa’ya ait Eutelsat9 uydusunda aynı frekansta ’Nuçe TV’nin logosu yer alıyordu. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/108079110807914

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Rojdan Nuçeye geçiş aynı frekansta! - amaurot

  Ne demeli: Yaşadığımız çağda parti kapatmalar nasıl işe yaramıyorsa, tv kapatmalarının, web sitelerini kapatmanın da teknolojik çağda işe yaramayacağı anlaşılmış olur, olur mu dersiniz(!)

  Trt Şeş Ne Kadar Talepleri Karşılayacaktı? - staticoco0

  Bunu sormak lazım işte.Devletin yeni bir televizyon kanalı ülke içinde ne kadar devrim yapacaktı veya ne kadar Kürt halkının taleplerini karşılayacaktı?Benim görüşüm hükümetin göstermelik olarak açtığı Kürtçe yayın yapan kanal artık eski heyecanını yitirmiş hatta izlenmemeye yüz tutmuş durumda.Çünkü istekleri yerine getirmiyor , en ufak bir devlet dışı organizma müdahale olursa propaganda niyeti sayılıyor.

  Nuçe Tv - reberroj

  Roj tv kapandığında herkes biliyordu ki yeni kanal kurulacak.. Ve tahminler boşa gitmedi bir gitti iki geldi ne diyelim hayırlı olsun..

  ... - chevellemuri

  roj tv kapansın diye bir sürü taviz verildi, bürokrasi markajı yapıldı, abd devreye sokuldu ve kapandı..aynı çizgiyi savunan sterk tv geçen ay açıldı, şimdi de nuçe tv açılmış, bir kapandı iki olarak geri dönmüşler. boşuna kürek sallamak bu olsa gerek, bu ve benzeri ülkeleri yöneten insanlar teknolojinin ne olduğunu hala öğrenememişler, bu kadar uğraşacaklarına sıradan bir vatandaşa sorsalardı "gerek yok kapatmanıza yenisi açılacak zaten" derdi. bu parti kapatmaya benzer, hep-bdp süreci, milli selamet-akp süreci..ders almıyoruz alamıyoruz.