Romney için hazırlıklar tamam

Romney için hazırlıklar tamam
Romney için hazırlıklar tamam
Cumhuriyetçilerin başkan adayı Romney'nin seçim sonuçlarını izleyeceği Boston'da hazırlıklar tamamlandı

ABD 'de Cumhuriyetçi Parti başkan adayı Mitt Romney'nin seçim çalışmaları için merkez olarak kullandığı ve seçim sonuçlarını değerlendireceği Massachusetts eyaletinin Boston kentinde hazırlıklar tamamlandı.

Seçim çalışmalarına bugün de devam eden Romney, eşi ile birlikte Massachusetts eyaleti dahilinde evine yakın bir bölge olan Belmont'da oyunu kullandı. Romney, sonrasında seçim çalışmaları için Pensilvanya'ya geçti.

Romney, seçim çalışmalarını tamamlayarak sonuçları izlemek üzere ABD doğu saat dilimine göre akşam saatlerinde Boston'a dönecek.

Sonuçların belli olmasının ardından Boston Kongre ve Sergi Merkezi'nde bir konuşma yapacak olan Cumhuriyetçi Parti adayını büyük bir basın ordusu takip edecek.

Basın mensupları kongre merkezinde gelişmeleri canlı yayınlarla dünyaya duyururken Romney'in ekibi de yapılacak konuşma için hazırlıkları tamamladı.

Seçimler Boston genelinde sakin bir havada geçerken akşam saatlerinde, Romney destekçilerinin Kongre ve Sergi merkezini doldurmaları bekleniyor.

Öte yandan, Obama'nın başkan yardımcısı Joe Biden ve Cumhuriyetçi Romney'nin başkan yardımcılığına aday olan Paul Ryan, seçimlerde en fazla çekişme yaşanması beklenen Ohio eyaletinde son dakika oylarını kazanmak için mücadeleye devam ediyor. (aa)