Rowling: İsrail'in Filistin halkına tutumu vahşice

Rowling: İsrail'in Filistin halkına tutumu vahşice
Rowling: İsrail'in Filistin halkına tutumu vahşice
Harry Potter serisinin yazarı JK Rowling, İsrail'in Filistin halkına yönelik tutumunu 'vahşi' olarak nitelendirdi. Ne var ki yazar, İsrail'e yönelik bir boykotu desteklemediğini söyledi.

RADİKAL - Harry Potter serisinin yazarı JK Rowling, İsrail hükümetini eleştirdi. İsrail'in Filistin halkına yönelik tutumunu "vahşi" ve "adaletsiz" olarak nitelendiren Rowling, bununla birlikte İsrail'i boykota karşı çıktığını söyledi.

Rowling'i Twitter hesabından açıklama yapmaya iten şey, çok sayıda hayranının Harry Potter'ı kullanarak sosyal medyadan İsrail'i boykota çağırmasıydı. İsrail'i boykot etmenin "bir şeyler yapmak isteyen insanları tatmin ettiğini" kabul eden Rowling, bununla birlikte İsrail toplumu ve akademisi ile bağları kopartmanın, İsrail'deki Filistin yanlılarının ve İsrail hükümetini eleştirenlerin de sesini kısacağını savundu.

Zeytin hasadı yapan Filistinlilere desteğe gelen aktiviste saldırı

Rowling, bu seslerin kısılmasını değil, yükseltilmesini istediğini söyledi. Yazar, kültürel boykotun barış isteyen sanatçılar ve akademisyenler arasına bariyerler inşa edeceğini ileri sürdü. (Sol) 

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

Nasrallah: Bölgedeki savaş Amerikan planına teslim olmayı reddeden herkese yönelik