Ruhani: Esad'ı sonuna kadar destekleyeceğiz

Ruhani: Esad'ı sonuna kadar destekleyeceğiz
Ruhani: Esad'ı sonuna kadar destekleyeceğiz
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Arap ve Batı ülkelerini Suriye konusunda 'yanlış hesap' yapmakla suçladı ve 'Sonuna kadar Suriye devleti ve halkının arkasında olacağız' dedi.

RADİKAL -  İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, “ülkesinin Suriye hükümetini ve halkını sonuna kadar desteklemeye devam edeceğini” söyledi. Dün Tahran’a ziyarette bulunan Suriye Meclis Başkanı Muhammed Cihad el-Leham’ı kabul eden Ruhani, “Allah’a şükürler olsun ki, birkaç ay içerisinde Şam’ı düşürebileceklerini zanneden Suriye’nin düşmanlarının umut ve hedefleri dört yıllık bir direnişin ardından yok oldu. Teröristler Suriye halkını yenemeyecekler” dedi.

Öte yandan, Londra’da Arapça olarak yayımlanan El Kuds El Arabi gazetesinin haberine göre, Irak ’ta terör örgütü IŞİD’in kontrolündeki Tikrit’in geri alınmasında büyük rolü olan İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü’nün komutanı General Kasım Süleymani, “Suriye ordusunun kurmaylarıyla yaptığımız hazırlık karşısında tüm dünya neye uğradığını şaşıracak” dedi.

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani

Süleymani’nin sözleri, İdlib’i ele geçiren El Kaide bağlantılı El Nusra’nın da dahil olduğu 'Fetih Ordusu'nun tehdidi altındaki, Lazkiye bölgesini geçen hafta ziyaret etmesinin ardından geldi. (Hürriyet)