Ruhani: İslam'ın imajını düzeltmek en önemli görevimiz

Ruhani: İslam'ın imajını düzeltmek en önemli görevimiz
Ruhani: İslam'ın imajını düzeltmek en önemli görevimiz
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, 29'uncu Uluslararası İslami Birlik Konferansı'nın açılışında yaptığı konuşmada, 'İslam'ın imajını düzeltmek en önemli görevimiz' ifadesini kullandı.

RADİKAL – İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, 29’uncu Uluslararası İslami Birlik Konferansı’nın açılışında konuşma yaptı. Ruhani, “düşmanların ve büyük güçlerin” İslam’ı şiddet dini gibi göstermeye çalıştığını belirterek, “İslam’ın imajını düzeltmek en önemli görevimiz” ifadesini kullandı.

Press Tv’de yer alan habere göre, “Müslümanların el ele vererek doğru yolu seçmekten başka şansı yok” diyen İran Cumhurbaşkanı, Müslüman dünyasında, Kuzey Afrika’da, Ortadoğu’da ve Batı Asya’da şiddet, terör eylemleri ve katliamlar yaşandığına dikkat çekerek, “Entelektüel ve söylem temelli şiddete son verilmeli” dedi.

İran ve Rusya'dan nükleer atak

Ruhani, ABD’den silah alan ve bunları çeşitli örgütlere teslim eden ya da diğer Müslüman ülkelere karşı kullanan Müslüman ülkeleri eleştirdi ve Suriye, Irak ve Yemen’deki ölümler karşısında söz konusu ülkelerin “sessiz kaldığını” savundu.

Kasım Süleymani'nin cephede yeni fotoğrafları ortaya çıktı

İran'dan Türkiye'ye İsrail'le yakınlaşma eleştirisi

İran 9 ton uranyumu Rusya'ya gönderiyor


  http://www.radikal.com.tr/149578714957871

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İMAJ MI KALDI? - ARAGORA

  Dünyanın neresine bakarsan islam terörünü görüyoruz..Atom bombası yapmaya kim çabaladı ?Bütün uyarılara rağmen..Şimdi ne oldu ?Yedin ambargoyu ,kuzuya döndün..Esed'i kim destekliyor ?Rusya ve İran..İmaj mı kalmış?400.000 kendi vatandaşını öldüren adamı destekliyorsun.İmaj mı kalmış?Işıd kafaları kesiyor,kadınlara tecavüz ediyor..İmaj mı kalmış?Ankarada ,Pariste yüzlerce insan öldürülüyor..İmaj mı kalmış..Halife bozuntusu,yahudilere ölüm çağrısı yapıyor..İmaj mı kalmış?Nasrallah denen adam,intikam yeminleri ediyor..İmaj mı kalmış?