Ruhani'den İbranice kutlama

Ruhani'den İbranice kutlama
Ruhani'den İbranice kutlama
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Twitter hesabından Yahudi takvimine göre yılbaşı olarak kabul edilen Roş Aşana'yı İbranice sözcükler de kullanarak tebrik etti.

RADİKAL - İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in, Twitter hesabından İsrail ile ilgili yazdığı "Sizin 25 yıl yaşayamayacağınızı söylüyorum" sözleri tartışılmaya devam ederken, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'den Yahudilere İbranice tebrik geldi. 

Oda Tv'de yer alan habere göre, Twitter hesabından Yahudi kavminin Hz. İbrahim’in köklerinden geldiğini belirten Ruhani, Yahudilerin yılbaşı bayramı olarak bilinen Roş Aşana'yı İbranice sözcükler de kullanarak tebrik etti.

Yahudi takvimine göre yılbaşı olarak kabul edilen Roş Aşana, tüm dünyada Yahudiler tarafından bayram olarak kutlanıyor. 13 Eylül gecesi başlayan Roş Aşana bayramı nedeniyle, İsrail'de 14 ve 15 Eylül günleri resmi bayram tatili ilan ediliyor.

Batı ile İran nükleer müzakerelerde anlaştı

Bu arada ABD Başkanı Obama da Yahudilerin yeni yılını kutlamayı ihmal etmedi.

Hamaney'den Ruhani'ye anlaşma uyarısı: Bazı liderler güvenilmez

HAMANEY NE DEMİŞTİ

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Twitter hesabından yaptığı açıklamada İsrail'in 25 sene sonra var olmayacağını iddia etmiş ve "Müzakerelerin ardından, Siyonist rejim gelecek 25 sene zarfında İran hakkında kaygılanmaya gerek olmadığı söylüyor. Ben de öncelikle sizin 25 yıl yaşayamayacağınızı söylüyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Ruhani'den Kürt açılımı

İran Cumhurbaşkanı Ruhani Erdoğan'ı aradı: Türkiye'ye teşekkür ederiz