Rupert Murdoch geri adım attı

Rupert Murdoch geri adım attı
Rupert Murdoch geri adım attı
Paris saldırılarının ardından olaydan 'tüm Müslümanların sorumlu olduğunu' söyleyen medya devi Rupert Murdoch, bugün yaptığı açıklamada geri adım atarak, 'Tüm Müslümanların sorumlu olduğunu demek istemedim' dedi.

RADİKAL - Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun silahlı saldırıya uğramasının ardından olaydan “tüm Müslümanların sorumlu olduğunu” söyleyen Amerikan News Corporation firmasının sahibi Rupert Murdoch, tepkiler üzerine bugün Twitter ’dan yaptığı açıklamayla geri adım attı. Murdoch, “Paris saldırısından tüm Müslümanların sorumlu olduğunu demek istemedim” ifadelerini kullandı.

Daha önce, “Müslümanların çoğunluğu barışsever olabilir ama aralarında büyüyen cihatçı kanserin farkına varıp onu ortadan kaldırana dek, onlar da sorumlu sayılmalıdır” yazan medya devi İslamofobik olmakla eleştirilmişti.

Medya devi Rupert Murdoch: Müslümanlar Charlie Hebdo'dan sorumlu sayılmalıdır

Murdoch, bugün kişisel Twitter hesabından, “Paris saldırısından tüm Müslümanların sorumlu olduğunu kesinlikle demek istemedim. Ne var ki, Müslüman toplum aşırıcılığı tartışmalı ve onunla yüzleşmeli. On binlerce cihat kurbanı Müslüman ve milyonlarcası onunla savaşıyor. Tüm inanışlardan insanların bu tehdidi ele alması önemli” dedi.

Murdoch’un açıklamasına Fox TV’den Fatih Portakal ve Esra Erol tepki göstermiş ve kanalın canlı yayın aracı dün Ankara ’da taşlı saldırıya uğramıştı.

 

 

Harry Potter'ın yazarı JK Rowling'den Murdoch'a yanıt: Kendimi aforoz edebilirim

Murdoch'a bir tepki de Esra Erol'dan

Fatih Portakal patronu Rupert Murdoch'a itiraz etti