'Rus diplomat İsrail'e gizli ziyarette bulundu'

'Rus diplomat İsrail'e gizli ziyarette bulundu'
'Rus diplomat İsrail'e gizli ziyarette bulundu'
Rusya'nın Suriye özel temsilcisi Alexander Lavrentiev'in İsrail'e gizli bir ziyarette bulunduğu iddia edildi.

RADİKAL - Rusya’nın Suriye özel temsilcisi Alexander Lavrentiev’in Suriye krizini ele almak üzere İsrail’e gizli bir ziyarette bulunduğu öne sürüldü. Lavrentiev’in ziyaretinde, krizi sona erdirmek için varılabilecek anlaşma konusunda Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık ofisinden yetkililerle görüşmeler yaptığı belirtildi.

Haaretz’in iddiasına göre, Rus istihbarat ve dışişleri yetkililerinin de bulunduğu heyet Mossad Başkanı ve Milli Güvenlik Danışmanı Yossi Cohen tarafından ağırlandı. Görüşmede İsrailli yetkililerin, Suriye’den Lübnan’daki Hizbullah’a silah akışının engellenmesi konusuna dikkat çektiği belirtilirken, varılacak herhangi bir ateşkesin “Suriye’den İsrail’e doğrudan veya dolaylı saldırılara izin verilmemesini” içermesi gerektiği vurgulandı.

Militanların Yermuk'tan çıkışı askıya alındı

Lavrentiev’in bölgede Bağdat, Umman, Kudüs, Kahire ve Abu Dhabi’yi ziyaret ettiği ifade edilen haberde, planda Suudi Arabistan ziyaretinin de olduğu, ancak İslam Ordusu lideri Zehran Alluş’un öldürülmesinden sonra söz konusu planın iptal edildiği belirtildi.

İslam Ordusu lideri Zehran Alluş öldürüldü

İran: Esad kırmızı çizgimiz