Rus firma 'savaş turizmine' başlıyor

Rus firma 'savaş turizmine' başlıyor
Rus firma 'savaş turizmine' başlıyor
Rus Megapolis Kurort adlı turizm firması, Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk ve Lugansk kentine seyahatlere başlayacağını duyurdu. Firma, bölgede tanklarla gezileceğini açıkladı.

RADİKAL – Moskova merkezli Megapolis Kurort adlı turizm firması, Rus yanlısı ayrılıkçılar ile Ukrayna ordusu arasında çatışma yaşanan Donetsk ve Lugansk kentlerine seyahatler düzenleyeceğini açıkladı. Firma, turistlerin tanklarda gezeceğini duyurdu.

Daily Mail’de yer alan habere göre, tura hali hazırda 10 kişinin katılmak istediği belirtildi. Firma, dört günlük tura katılanlara koruma verileceğini ifade ederken, seyahat maliyetinin 2 bin ila 3 bin dolar arasında olduğu açıklandı. Tankların beş ila yedi arasında kişiyi taşıyabildiğini söyleyen firmanın ortaklarından Anatoly Aronov, tura katılanların “kendi risklerini aldıklarını” vurguladı

Putin: Ukrayna'da ateşkes 15 Şubat'ta

LUGANSK: İNSANLARIN YASI ÜZERİNDEN PARA KAZANILMAZ

Ayrılıkçıların kurduğu Lugansk Halk Cumhuriyeti’nin Turizm ve Spor Bakanı Stanislav Vinokurov, “Burada ölüm, gözyaşı ve yas var ve böyle bir teklif almayı hiç beklemiyordum, özellikle de Moskova’dakilerden. Turizm endüstrisinde girişimleri anlıyorum ve destekliyorum, ancak insanların yası üzerinden para kazanmayı desteklemiyorum” dedi.

Saakaşvili, Poroşenko'nun serbest danışmanı oldu

16 saatlik Minsk maratonunda neler yaşandı?

Fehim Taştekin yazdı. "Ateş kesilir, savaş bitmez! "