Rus gazetesi: MH17 kazası günü Ukrayna uçağı mühimmatsız döndü

Rus gazetesi: MH17 kazası günü Ukrayna uçağı mühimmatsız döndü
Rus gazetesi: MH17 kazası günü Ukrayna uçağı mühimmatsız döndü
Komsomolskaya Pravda gazetesinin hava üssünde çalışan 'gizli tanığa' dayandırarak yayımladığı habere göre, Ukrayna'nın hücum uçağı Su-25 Donetsk yakınlarında Malezya'nın Boeing uçak kazasının meydana geldiği gün hava üssünden mühimmatsız geri döndü.

RADİKAL - Gazetenin görüştüğü kişi Dnepetrovsk şehri Aviatorskoye köyünde bulunduğunu belirtti ve “Uçaklar düzenli olarak uçuyor, bombalama gerçekleştiriyor, Su-25 hücum uçakları Donetsk ve Lugansk’ı bombalıyordu. Bu uzun süre bu şekilde devam etti. Boeing uçağının vurulmasına yaklaşık 1 saat kala günün ikinci yarısında 3 hücum uçağı kaldırıldı. Tam saatini hatırlamıyorum. Uçaklardan biri ' hava -hava' adlı füzelerle donatılmıştı. Bu Su-25 uçağıydı” ifadelerini kullandı.

Rusya 'nın Sesi'nde yer alan habere göre, "gizli tanık", açıklamasında “hava-yer” adlı füze sınıfıyla karıştırılmadığını söyleyerek, “Hayır, karıştırmış olamaz. Onlar boyut, takım ve renk olarak farklılık gösteriyor. Kafa başlığı işareti ile onu tanımak çok kolaydır” sözlerini sarf etti. Gazete muhatabı ayrıca, “Kısaca kısa bir süre geçtikten sonra sadece 1 uçak geri döndü, 2 uçak ise vurulmuştu. Bana uçakların Ukrayna’nın doğusu civarında vurulduğunu söylediler. Sadece bu füzelerin asılı olduğu tek bir uçak döndü ve o füzesiz geldi. O uçağın pilotu çok korkmuştu” dedi.

Rusya'dan MH17'yle ilgili yeni iddia

Ukrayna: 21 adımda barıştan iç savaşa

MH17'yi Ukrayna mı düşürdü?


  ETİKETLER:

  Rusya

  ,

  haber

  ,

  Füze

  ,

  Hava

  ,

  İddia

  ,

  Donetsk

  ,

  Ukrayna