Rus istihbarat gemisi Küba'ya demir attı

Rus istihbarat gemisi Küba'ya demir attı
Rus istihbarat gemisi Küba'ya demir attı
Rus istihbarat gemisinin Küba'nın başkenti Havana'ya demir attığı bildirildi. Geminin ziyaretinin Kübalı yetkililere resmî olarak bildirilmediği öne sürüldü.

RADİKAL - ABD ile Küba arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi anlaşması kapsamında ABD’li yetkililerin Küba’da temasları öncesi Rus istihbarat gemisinin Havana’ya demir attığı kaydedildi. ABD medyasında yer alan haberlere göre, Rus istihbarat gemisi dün Küba’ya gelerek normalde kurvaziyerlerin demirlediği limana demir attı.

Üzerinde antenler ve uydu cihazları görülen Rus gemisinin ziyareti Küba tarafından resmi olarak duyurulmazken, geminin Küba’ya geliş zamanlaması dikkat çekici bulundu.

Kübalı ajan, eşini 'uzaktan kumandayla' hamile bıraktı


TUTUKLU 53 KİŞİ SERBEST BIRAKILMIŞTI

Küba ile ABD arasındaki ilişkilerin yaklaşık 50 yıl aranın ardından düzeltilmesi için yapılan çalışmalar kapsamında ABD heyeti bugün Havana’da Kübalı yetkililerle bir araya gelecek. ABD, Fidel Castro’nun iktidara gelmesinin ardından ilişkilerini dondurduğu Küba ile yaklaşık 50 yılın ardından geçen ay normalleşme sürecini başlatma kararı almıştı.

Küba ile ABD ilişkilerinin kronolojisi


Küba, iki ülke arasında geçen ay varılan tarihi anlaşmanın parçası olarak ülkedeki tutuklu 53 kişiyi serbest bırakmıştı. (AA)

Hizbullah'tan Küba'ya kutlama: Sömürgeciliğe karşı zafer kazandınız

Kübalı ajan, eşini 'uzaktan kumandayla' hamile bıraktı

Küba'yla barışın nedeni Putin'i engellemek mi?

Castro'nun kızı: Küba kapitalizme dönmeyecek