Rus uçağı böyle uyarılmış

Rus uçağı böyle uyarılmış
Rus uçağı böyle uyarılmış
Dün Türkiye'nin Suriye sınırında düşürdüğü Rus uçağının pilotlarının Türkiye tarafından uyarılmalarının ses kaydı ortaya çıktı.

RADİKAL - Hatay'ın Yayladağı bölgesinde dün sabah saatlerinde Türkiye hava sahasını ihlal ettiği belirtilen ve Türkiye tarafından düşürülen Rus Su-24 savaş uçağıyla ilgili ses kaydı yayınlandı.

Fox TV'nin yayınladığı kayıtlarda, Rus uçaklarına "Nöbetteki Türk Hava Kuvvetleri konuşuyor. Türk Hava sahasına yaklaşıyorsunuz. Rotanızı acilen güneye değiştirin" denildiği duyuluyor.Ses kaydında Türk pilotlar her 30 saniyede bir, Rus uçağına "Rotarınızı acilen Güney'e değiştirin" ikazlarında bulundu.

Suriye'nin Bayırbucak bölgesinde Türk hava sahasını ihlal ettiği belirtilen Rus Su 24 tipi savaş uçağına, devriye görevindeki 2 F-16 savaş uçağı tarafından müdahalede bulunulmuştu. Uçak, Hatay'ın Yayladağı ilçesinin karşısında, Suriye toprakları içindeki Bayırbucak bölgesine düşmüştü. Rusya uçağın iki pilotundan birinin karadan açılan ateş sonucu öldürüldüğünü belirtmişti.

Putin'den Türkiye'ye suçlama

Rusya Savunma Bakanı: Lazkiye'deki üsse S-400 yerleştireceğiz

Rusya uçak rotasını yayınladı


  http://www.radikal.com.tr/147973714797372

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hatalı Çeviri - user1142292

  Nöbetteki Türk Hava Kuvvetleri konuşuyor ifadesi yanlış. buradaki "on guard" guard frekansından yayın yapıldığını belirtmek için kullanılıyor. yani Hava Kuvvetleri guard'dan konuşuyor...

  Ne önemi var! - Gılgameş

  Önemli olan Rusya gibi bir devletin islami sağa kayan Türkiye yönetimini kelimesi kelimesine deşifre etmesi. Uzun zamandır bilinen, nedense herkesin sustuğu IŞİD'e destek böylece resmen hem de Rusya gibi bir devlet tarafından açıkça ilan edildi. Türkiye'nin nasıl yanlış bir yola girdiği çok yakın zamanda anlaşılacak. Tablo çok net: İnsanlığın görebileceği en barbar yöntemleri kullanan canavarlar sürüsüne karşı savaşan bir devletin uçağı düşürülmüştür. İnsanlık tarihi adına çok büyük bir ayıptır. AKP adını tarihe işte bu ayıplarla yazıyor. %49 halk desteği ile. Topyekün sağa kayan bu ülkenin kurtuluşu tıpkı Güneş'in doğuşu gibi Doğu'dan gelecek. AKP Güneş'in balçıkla sıvanamayacağını öğrenecek. %49 da!