Rus uçakları Azez'i yeniden bombaladı

Rus uçakları Azez'i yeniden bombaladı
Rus uçakları Azez'i yeniden bombaladı
Rus uçaklarının Azez'in yakınlarındaki bir yerleşim yerini bombaladığı belirtildi. Cephetul Şam'ın Türkmen komutanlarından Zekeriya Karslı'nın da bu bilgiyi teyit ettiği, ağır yaralıların Kilis'e ulaştırılmaya çalışıldığı ifade edildi.

RADİKAL - Rus uçaklarının Halep'in Azez ilçesi yakınlarındaki bir yerleşim birimini bombaladığı bildirildi. Bombalamada hayatını kaybedenlerin olduğu iddia ediliyor. Yaralılar ise Kilis'te tedavi altına alındı.

AA muhabirinin yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Rus savaş uçakları Azez'in 4 kilometre yakınında bir yerleşim birimini bombaladı. 

Suriye'deki gruplardan Cephetul Şam'ın Türkmen komutanlarından Zekeriya Karslı da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bombalamayı ve 7 kişinin öldüğünü bildirdi.

Durumları ağır olduğu tespit edilen bazı yaralıların Kilis'e ulaştırılmaya çalışıldığı da gelen bilgiler arasında. 

DHA muhabirinin geçtiği haberde ise Rus savaş uçaklarının bir yerleşim alanı ile TIR garajını hedef aldığı bildirildi. Hava saldırısında, hedef alınan yerleşim alanında 6 kişinin yaşamını yitirdiği, park halindeki 3 TIR'ın vurulduğu ifade edildi. 

YARALILAR KİLİS'E GETİRİLDİ

Rus savaş uçaklarının Azez’in dışındaki bir yerleşim alanına yönelik bombardımanında yararlanan 3 kişi yakınları tarafından Öncüpınar Sınır Kapısı’na getirildi ve buradan ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi’ne taşındı. Yaralı Suriyelilerin tedavisine acil serviste başlandı.