Rus yetkili: Turizmde Türkiye ve Mısır kadar ucuzunu bulamayız

Rus yetkili: Turizmde Türkiye ve Mısır kadar ucuzunu bulamayız
Rus yetkili: Turizmde Türkiye ve Mısır kadar ucuzunu bulamayız
Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Türkiye ile Mısır'da sunulan plaj turizmi hizmetlerinin aynı fiyata alternatiflerini bulmanın imkansıza yakın olduğunu ifade etti.

RADİKAL - Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, plaj turizmi alanında her ülkenin Türkiye ile Mısır'ın alternatifi olabileceğini ancak bu iki ülkede sunulan hizmetlerin diğer ülkelerde aynı fiyatlara bulunmasının imkansıza yakın olduğunu söyledi.

RİA Novosti haber ajansına konuşan Lomidze, "Yazın Türkiye'ye alternatif bulmak, kışın Mısır'a alternatif bulmaktan daha kolay. Çünkü Mısır'ın dışında yeni yıl tatilinde denize girilebilecek ucuz tatil destinasyonu neredeyse yok. Yazın Avrupa'nın Akdeniz kıyısındaki herhangi bir bölgeyi pahalı ve vizeli olmasına rağmen seçebilirsiniz. Tek alternatif orası. Bir de Karadeniz'de, Rusya'da ve bölge ülkelerinde tatil yapılabilir" dedi. 

Putin, İklim Değişikliği Zirvesi'nde Aile Fotoğrafı'na girmedi

Lomidze, AB için biyometrik vize şartının getirilmesinin ardından, Rusya'daki biyometrik vize merkezlerinin azlığı nedeniyle sıkıntı yaşandığına da dikkat çekerek, Türkiye'ye alternatif yaratmak için vize merkezlerinin sayısının artırılması gerektiğini kaydetti. ATOR başkanı, Afrika'nın kuzeyinde Tunus gibi ülkelerin de Rusların yoğunlukla tatil yaptığı bölgeler olduğunu, ancak buradaki terör tehdidi nedeniyle bu bölgelerin alternatif olamayacağını sözlerine ekledi.

Obama'dan Rus uçağının düşürülmesi konusunda açıklama: Üzgünüz

6 GÜNDE 9 BİN RUS TURİST TÜRKİYE'DEN AYRILDI

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Oleg Safonov da, 30 Kasım itibarıyla Türkiye'de 919 Rus turist kaldığını açıkladı. Safonov'un verdiği bilgiye göre, bu rakam 24 Kasım'da 9 bin 964'tü. Rus turistlerin genelde charter uçuşlarla ülkelerine götürüldüğünü belirten Safonov, kısa süre içinde tüm Rus turistlerin ülkelerine dönüş yapmış olacağını kaydetti.

Sanayi Bakanı Işık: Rusya ile krizin üretime de mutlaka yansıması olacak

Rosturizm başkanı, 24 Kasım'da Türkiye'deki Rus turist sayısının 9 bin 964 olduğunu hatırlatarak, 6 günde Türkiye'den ayrılan kişi sayısının 9 binin üzerinde olduğuna dikkat çekti. (Sputnik) 

Erdoğan: Görüşme talebimizi yaptık, Putin'den yanıt bekliyoruz

Rusya'dan Türkiye'ye 'ithalat' kısıtlaması: Sebze-meyve de yasak kapsamında