Rusya bir kez daha Türkiye sınırında Fetih Ordusu'nu vurdu

Rusya bir kez daha Türkiye sınırında Fetih Ordusu'nu vurdu
Rusya bir kez daha Türkiye sınırında Fetih Ordusu'nu vurdu
Rus jetlerinin, Suriye'de düzenlediği hava saldırılarının üçüncü gününde Fetih Ordusu'nu bir kez daha vurduğu belirtildi.

RADİKAL – Rusya’nın Suriye’de düzenlediği hava saldırıları üçüncü gününe girdi. Rus jetlerinin bir kez daha İdlib’de El Kaide’nin Suriye kolu Nusra Cephesi öncülüğündeki Fetih Ordusu’nu hedef aldığı ifade edildi.

Lübnan merkezli El Meyadin’in haberine göre, savaş uçakları, Fetih Ordusu’nun Türkiye sınırındaki Cisr eş-Şuğur ve Zaviye Dağı’nda bulunan ‘liderlik merkezleri ve militanların toplantı yerlerini’ vurdu.

Rusya'nın Lazkiye'deki üssü ilk kez görüntülendi

KARARGAHLAR HEDEF ALINDI

Rusya Savunma Bakanlığı ise bugün yaptığı açıklamada, 12 IŞİD hedefini vurduklarını açıkladı. Sukhoi-34, Sukhoi-24M ve Sukhoi-25 savaş uçaklarıyla Halep’te düzenlenen bombardımanlarda IŞİD’in iletişim merkezi ve karargahının hedef alındığı ifade edildi. Hama’da bir örgüt karargahının da vurulduğu ve binanın tamamen yıkıldığı da bilgiler arasında.  

Müslim: Rusya Türkiye'nin Suriye'ye müdahalesine izin vermez

Öte yandan, Suriye resmi haber ajansı SANA, Rusya’nın İdlib, Hama ve Halep’teki IŞİD hedeflerine 18 hava saldırısı düzenlediğini duyurdu. Esad karşıtı örgütlere yakınlığıyla bilinen Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi ise Rusya’nın Perşembe günü Rakka’ya düzenlediği hava saldırılarında 12 IŞİD militanının öldürüldüğünü belirtti.

ABD: Rusya hava operasyonlarında hedef gözetmiyor

Lavrov: Kibar insanlarız, davet edilmediğimiz yere gitmeyiz

7 ülkeden Rusya'ya çağrı

Irak Başbakanı: Rusya Irak'ta da vurabilir