Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un bileği İNCİNDİ

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un bileği İNCİNDİ
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un bileği İNCİNDİ

arşiv

Resmi temeslar için devlet başkanı Putin'le birlikte İstanbul'a gelen Rusya Dışişleri Başkanı Sergey Lavrov, otelde tatsız bir kaza yaşadı.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov dün akşam saat 18.00 sıralarında Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldi.

Kendi makam aracıyla hastaneye getirilen Lavrov’a Acil Servis Ortopedi Bölümü’nde müdahale edildi. Lavrov’un sol kolunda bilek üzerinde bir kırık tespit edildiği bu nedenle alçıya alındığı öğrenildi.

Lavrov’un bilek üstünde kırığa neyin yol açtığı konusunda açıklama yapılmadı ancak konuk bakanın kaldığı otelde bir düşme sonucu yaralandığı ileri sürüldü. Yaklaşık yarım saat süren müdahale sonrası Lavrov saat 18.30’da hastaneden ayrıldı.

“SADECE İNCİNDİ”
Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Lavrov'un elinde spordan kaynaklanan ufak bir incinme olduğu ve bu durumun Lavrov'un çalışma planlarını etkilemeyeceği ifade edildi.

İSTANBUL ’DAN AYRILDI
Lavrov, tedavisinin ardından geniş güvenlik önlemleri altında sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı'na geldiği, buradan özel uçağıyla hareket ettiği belirtildi.

Türkiye -Rusya 3. Üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) Toplantısı için İstanbul'a gelen Lavrov'un, NATO-Rusya Konseyi toplantısına katılmak üzere Brüksel'e gideceği kaydedildi.