Rusya: IŞİD'i Hazar Denizi'nden füzelerle vurduk

Rusya: IŞİD'i Hazar Denizi'nden füzelerle vurduk
Rusya: IŞİD'i Hazar Denizi'nden füzelerle vurduk
Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rus donanmasının Suriye'deki IŞİD hedeflerine füzelerle saldırı düzenlediğini açıkladı.

RADİKAL - Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Suriye 'deki IŞİD hedeflerine füzelerle saldırı düzenlediklerini duyurdu. Şoygu, saldırıların Rus donanmasının Hazar Denizi'ndeki dört gemisinden gerçekleştirildiğini ve IŞİD mevzilerine 26 füze fırlattığı bilgisini verdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e Suriye'deki operasyonlar hakkında rapor veren Şoygu, saldırıların Hazar Denizi'ndeki dört Rus gemisinden gerçekleştirildiğini ve IŞİD mevzilerine 26 füze fırlattığı bilgisini aktardı.

İdlib ve Hama'da Rusya havadan, Suriye ordusu karadan vurdu

Denizden bu sabah gerçekleştirilen saldırı sırasında 11 hedefin vurulduğunu belirten Şoygu, ''Edindiğimiz bilgilere göre hedeflerin tümü imha edildi. Kamu binaları zarar görmedi'' dedi.

‘30 EYLÜL'DEN BU YANA TOPLAM 112 IŞİD HEDEFİ VURULDU’

Rusya'nın Suriye'de 30 Eylül'de başlattığı hava operasyonunda toplam 112 IŞİD hedefinin vurulduğunu bildiren Şoygu, ''Saldırılarımızın yoğunluğu artıyor'' ifadelerini kullandı.

Şoygu, Rusya'nın sekizinci gününe giren saldırıları boyunca IŞİD'e ait 19 komuta merkezi, 12 mühimmat deposu, 71 zırhlı araç, patlayıcı yapımında kullanılan 6 fabrika ve atölyenin imha edildiğini söyledi.

'TÜRK TARAFIYLA İLETİŞİM KURDUK'

Bu arada Şoygu, 'Türkiye sınırında görülen sorunların çözümü için Türk tarafıyla iletişim kurduklarını' söyledi.

Şoygu, Türkiye'nin hava sahasının yeniden ihlal edilmesinin önlenmesi için Türkiye ile doğrudan bir iletişim sağladıklarını belirtti.

(Sputniknews.com)


  http://www.radikal.com.tr/144696814469682

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HEMDE KENDI YAPISI - iris78

  Hazar denizinden Suriye'deki bir noktaya füze... Hemde kendi yapisi.. SINIR IHLALI; "Ucusa yasak bölge" suya düstü, su neoldu, inek icti.. Iste ikilinin Önasya politikalari(!?)

  ELİNE SAĞLIK PUTİN - drhil

  Homeland harika bir dizi. Beşinci sezonu 3 gün önce başladı. İlk bölümünde muhteşem bir sahne var: Suriye'deki ABD özel kuvvetlerin komutanı, CIA karargahında, üst düzey komutanlara ve bakanlara brifing veriyor. Soruyorlar: "Stratejimiz başarılı oluyor mu?" diye. Yanıt: "Hangi strateji?" oluyor. Donup kalıyorlar, devam ediyor: "siz bana stratejinizin ne olduğunu söyleyin, ben size başarılı olup olmadığın, ama karşımızdakilerin 7. yüzyıldan beri bir stratejileri var: köleliği getirmek, kafirleri öldürmek gibi". Ne önerdiğini soruyorlar. Derhal 200.000 asker ve bir o kadar da doktor ve ilkokul öğretmeninin süresiz olarak oraya gönderilmesi gerektiğini söylüyor, herkes şiddetle itiraz edince, o zanan geri kalan tek yöntemin Rakka'yı "park alanına çevirmek (yani dümdüz etmek) olduğunu söylüyor. İşte şu anda Putin'în yaptığı da bu.