Rusya: Kürtlere silah göndermiyoruz

Rusya: Kürtlere silah göndermiyoruz
Rusya: Kürtlere silah göndermiyoruz
Rusya'dan yapılan açıklamada, Rusya'nın Suriye'deki Kürt birliklere silah göndermediği belirtildi.

RADİKAL - Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, ülkesinin Suriye'deki Kürt güçlere silah sağlamadığını söyledi. Moskova'da Rusya– Türkiye ilişkileriyle ilgili düzenlenen bir konferans kapsamında gazetecilere açıklamalarda bulunan Bogdanov, ülkesinin Suriye'deki Kürt güçlere silah gönderip göndermediğine dair soru karşısında, "Elbette hayır" dedi.

Sputnik'te yer alan habere göre, "Türk dostlarımız, PYD lideri Salih Müslim'le Paris Büyükelçiliğimizde gerçekleştirdiğim görüşmeyi de şaşkınlıkla karşıladılar" diyen Bogdanov, "Bunu tuhaf buldum. Zira Salih Müslim Türkiye'ye de gitmişti" ifadelerini kullandı.

Esad: Rusya ve İran'ın desteği çok değerli

‘KARLOV'UN DIŞİŞLERİ’NE ÇAĞRILMASIYLA İLGİLİ BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİM’

Bu arada Bogdanov, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmasıyla ilgili de bilgi sahibi olmadığını söyledi.

Müslim: Silah yardımı Rakka operasyonu için

'TÜRKİYE'DEN IŞİD'LE MÜCADELEDE DESTEK BEKLİYORUZ'

Türkiye'nin ülkesine IŞİD'le olan mücadelesinde destek vermesini umduğunu da belirten Bogdanov, "Türkiye ile her konu hakkında çalışmaya hazırız. Yakın zamanda da dışişleri bakanlıklarımız arasında Suriye ve diğer konulara odaklanacağımız görüşmeler olacak" dedi.

Financial Times: Avrupa Birliği Erdoğan'ı siyasi hediyelere boğacak

'ÖSO TEMSİLCİLERİYLE MOSKOVA'DA GÖRÜŞMEYE HAZIRIZ'

Öte yandan Bogdanov, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) temsilcilerini Moskova'ya davet etmeye hazır olduklarını da belirtti. Bir gazetecinin, Rusya'nın ÖSO temsilcilerini Moskova'ya davet etmeye hazır olup olmadığına dair sorusu karşısında Bogdanov, şunları söyledi: "Elbette hazırız. Bu ne kadar erken olursa o kadar iyi olur."

ABD: YPG'yi desteklemeyi sürdüreceğiz

ABD ve Rusya, Suriye'de hava güvenliğini görüşecek