Rusya: Özgür Suriye Ordusu'na hava desteği vermeye hazırız

Rusya: Özgür Suriye Ordusu'na hava desteği vermeye hazırız
Rusya: Özgür Suriye Ordusu'na hava desteği vermeye hazırız
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Özgür Suriye Ordusu'na hava desteği verebileceklerini söyledi.

RADİKAL - Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, IŞİD'e karşı savaşan 'vatansever' örgütlere hava desteği sağlayabileceklerini duyurdu. Lavrov, söz konusu örgütler arasında Özgür Suriye Ordusu'nun da bulunduğunu söyledi. 

"Özgür Suriye Ordusu dahil vatansever muhaliflere havadan destek vermeye hazırız" diyen Lavrov, "vatansever muhaliflerin" nerede olduğunu tespit etmeleri konusunda ABD 'nin yardımcı olmasının şart olduğunu belirtti. Rusya Dışişleri Bakanı, Suriye'deki terör faaliyetlerine karşı ABD ile geniş kapsamlı koordinasyona da hazır olduklarını sözlerine ekledi. Lavrov, ABD'nin Rusya'yla bu konuda koordine olmayı reddetmesini ise "büyük bir hata" olarak niteledi.

Rusya 'Mısır' dedi, Ankara rahatsız oldu

Lavrov ayrıca, parlamento ve devlet başkanlığı seçimlerinin, Suriye'deki herhangi bir siyasi çözümün parçası olması gerektiğini ve yakın gelecekte bir anlaşmaya varılması için ilerleme sağlanabileceğine dair ümitli olduğunu söyledi.

Viyana'daki Suriye toplantısından istişarenin sürmesi kararı çıktı

Lavrov dün Avusturya'nın başkenti Viyana'da Türkiye 'nin Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu tarafından temsil edildiği "dörtlü Suriye toplantısı"na katılmıştı. 

Rusya, 30 Eylül'den bu yana Suriye'de hava operasyonları düzenliyor. (Hürriyet) 

Erdoğan'dan Putin'e sert sözler:370 bin insanın kanına giren kişiyi...

ABD özel kuvvetleri Irak'ta kimi kurtardı?