Rusya, Putin´in köpeklerini konuşuyor

Rusya, Putin´in köpeklerini konuşuyor
Rusya, Putin´in köpeklerini konuşuyor
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in köpekleri ile mart ayında Moskova banliyölerinde karda objektiflere yansıyan kareler Rusya'da günün konusu oldu.

MOSKOVA - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 'dört ayaklı dostları' ile mart ayında Moskova banliyölerindeki kar keyfinden objektiflere yansıyan kareler sosyal medyada geniş yer aldı.

Fotoğraflar, 'putin.kremlin.ru' internet sayfasında yayınlandıktan kısa bir süre sonra, bir anda birçok web sayfası tarafından paylaşıldı. Fotoğrafları çeken kişinin ise Putin'in özel fotoğrafçısı Alexey Druzhinin olduğu belirtildi.

Fotoğrafların 24 Mart tarihinde Moskova'ya yağan son yoğun kar yağışı sonrasında çekildiği ve Putin ile oynayan köpeklerin ise, Rusya Devlet Başkanı'na hediye edilen Bulgar çoban köpeği Buffy ve Yuma lakaplı Akita cinsi Japon köpekleri olduğu ifade edildi.

Buffy, 2010 yılında Bulgaristan ziyareti sırasında Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov tarafından, Yuma ise Japonya 'nın Akita belediyesi tarafından Putin'e hediye edilmişti.

DHA - Siyamend KAÇMAZ