Rusya Savunma Bakanı Şoygu: Ordumuzu IŞİD ve Taliban'a karşı hazırlıyoruz

Rusya Savunma Bakanı Şoygu: Ordumuzu IŞİD ve Taliban'a karşı hazırlıyoruz
Rusya Savunma Bakanı Şoygu: Ordumuzu IŞİD ve Taliban'a karşı hazırlıyoruz
Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Rus ordusunun Tsentr-2015 (Merkez-2015) tatbikatlarında, IŞİD'e karşı mücadele konusunu işlediklerini açıkladı. Şoygu, Afganistan'daki Taliban örgütüne karşı eylemleri de işlediklerini söyledi.

RADİKAL - Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rus askerlerin geçtiğimiz eylül ayında gerçekleştirdiği Tsentr-2015 (Merkez-2015) stratejik tatbikatlarında, Irak ve Suriye 'deki IŞİD ile Afganistan'daki Taliban örgütlerine karşı eylemleri işlediklerini söyledi.

Şoygu, "Tsentr-2015 tatbikatları sırasında, maksimum şekilde gerçek savaşa yakın koşulların sağlanmasına büyük dikkat edildi. Bunun için, farazi düşman olan askerlere yönelik hazırlık çalışmaları, önceden, Suriye ve Irak'taki IŞİD ve Afganistan'daki Taliban suç çetelerinin taktiklerine yönelik kapsamlı analiz temelinde yapıldı" dedi. 

Savunma Bakanı, manevralar sırasında, savaş uçaklarının desteğini alan karma kara birliklerinin, militanları bloke edip yok etmeye izin veren keşif ve arama çalışmaları üzerinde çalıştığını kaydetti.

Tsentr-2015 tatbikatlarına toplamda 95 bin asker, 7 binden fazla silah ve askeri teçhizat, yaklaşık 170 uçak ve 20 gemi katılmıştı.

(Sputniknews.com)

Türkiye'den Rusya'ya 'ortak çalışma grubu' teklifi!

Rusya: Gerekli açıklama Savunma Bakanlığı tarafından Türkiye'ye iletildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya tepkisi: Bizi kaybederler