Rusya: Suriye'de 24 saatte 300 militan öldürdük

Rusya: Suriye'de 24 saatte 300 militan öldürdük
Rusya: Suriye'de 24 saatte 300 militan öldürdük
Rusya Genelkurmay Başkan Yardımcısı İgor Makuşev, Rus jetlerinin Suriye'nin Rakka, Lazkiye, Hama, İdlib ve Halep kentlerinde son 24 saat içinde 60 IŞİD hedefini vurduğunu açıkladı. IŞİD militanlarının operasyonlar sonucunda Suriye'de 'hissedilir' kayıplar verdiğini ve taktik değiştirdiğini belirten Makuşev, son saldırılarda Liva el Hak'ın bir komuta merkezinin imha edildiğini ve IŞİD'in iki saha komutanı ile 200 militanın öldürüldüğünü ifade etti.

RADİKAL - Rusya Genelkurmay Başkan Yardımcısı İgor Makuşev, Rus jetlerinin Suriye 'nin Rakka, Lazkiye, Hama, İdlib ve Halep kentlerinde son 24 saat içinde 60 IŞİD hedefini vurduğunu açıkladı. Moskova'da düzenlediği basın toplantısında konuşan Makuşev, "Lazkiye'deki Hmeimim hava üssünden son 24 saat içinde 67 sorti gerçekleştirildi. SU-34M ve SU25-SM jetleri teröristlerin elindeki 60 tesisi vurdu" dedi.

Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: NATO'dan asker talebimiz yok

'İKİ SAHA KOMUTANI VE 200 MİLİTAN ÖLDÜRÜLDÜ'

IŞİD militanlarının operasyonlar sonucunda Suriye'de 'hissedilir' kayıplar verdiğini ve taktik değiştirdiğini belirten Makuşev, son saldırılarda Liva el Hak'ın bir komuta merkezinin imha edildiği ve IŞİD'in iki saha komutanı ile 200 militanın öldürüldüğünü söyledi. Rus jetlerinin Halep'te düzenlediği bombardımanlarda 100 militanın ve bir dizi mühimmat deposunun imha edildi bilgisini paylaşan Makuşev, Lazkiye kırsalında da teröristlerin eğitildiği bir kampın imha edildiğini söyledi.

Makuşev, saldırılarda imha edilen hedefleri de şöyle sıraladı: 17 terörist eğitim kampı, altı mühimmat deposu, altı komuta merkezi.

İranlı General Suriye'de öldürüldü

30 EYLÜL 'DEN BU YANA 140 SALDIRI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Rusya Savunma Bakanlığı'na göre de Rus jetleri operasyonların başladığı 30 Eylül'den bu yana Suriye'deki IŞİD hedeflerine toplam 140 saldırı gerçekleştirdi. Saldırılar sırasında komuta merkezleri, eğitim kampları ve mühimmat depoları imha edildi.

Rusya'nın savaş gemileri de çarşamba günü Suriye'de IŞİD'e Hazar Denizi'nden roket saldırısı gerçekleştirmişti. (Sputnik) 

Eğit-donat resmen bitti

Yeni moda: Hacı Putin!