Rusya: Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri Esad'a dua etmeli

Rusya: Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri Esad'a dua etmeli
Rusya: Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri Esad'a dua etmeli
Rusya Güvenlik Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Yevgeniy Lukyanov, 'Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri, Esad'a dua etmeli. Eğer Esad rejimi çökerse, IŞİD'in sonraki hedefi, Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri olacak' ifadesini kullandı.

RADİKAL - Rusya Güvenlik Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Yevgeniy Lukyanov, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın IŞİD'i durdurabileceğini söyledi.

Sputnik'te yer alan habere göre, Şam'ın Körfez ülkelerinin geleceği açısından IŞİD karşısındaki son güvenilir liman olduğunu belirten Lukyanov, "Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri, Esad'a dua etmeli. Eğer Esad rejimi çökerse, IŞİD'in sonraki hedefi, Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri olacak. IŞİD saflarında Suudi Arabistan'dan giden 5 bin militanın savaştığı unutulmamalı" dedi. 

Ruhani: Esad'ı sonuna kadar destekleyeceğiz

'IŞİD SAFLARINDAKİ RUSYALILAR EVLERİNE DÖNÜYOR'

IŞİD'in sıradan bir "terör örgütü olmadığını, bölgede toprak ele geçirerek buralarda yönetim birimleri kurduğunu" hatırlatan Lukyanov, örgütün Rusya için de tehdit olduğunu ifade etti.

Putin Esad'a desteğini yineledi

Rus yetkili, IŞİD saflarında büyük bölümü Kuzey Kafkasya'dan olmak üzere yaklaşık 2 bin 500 Rusya vatandaşı bulunduğunu belirterek, bazılarının evlerine dönmeye başladığını da kaydetti.

Şam'da bombalı saldırı: 13 ölü

İsveç'i dolandırıp IŞİD'e katılıyorlar

IŞİD Palmira'da iki türbeyi havaya uçurdu

İsrail Suriye'de yaralanan 1600 militanı tedavi etti