Rusya ve ABD orduları yeniden görüşmeye başlayacak

Rusya ve ABD orduları yeniden görüşmeye başlayacak
Rusya ve ABD orduları yeniden görüşmeye başlayacak

Fotoğraf arşivdir

Rusya ile ABD orduları arasındaki görüşmelerin yeniden canlandırılacağı belirtildi. İki ülkenin savunma bakanları Suriye'deki krizi görüşecek.

RADİKAL – Rusya ile ABD arasında, Suriye konusunda ordular arası görüşme gerçekleştirileceği duyuruldu. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, iki ülkenin savunma bakanları Ashton Carter ve Sergey Şoigu dört yıldır süren savaşla ilgili bir araya gelecek.

Sputnik’te yer alan habere göre, Rusya Savunma Bakanlığı sözcüsü Konaşenkov, iki ülkenin Ortadoğu ’da yaşananlarla ilgili durdukları yerin benzer olduğunu söyledi.

'EN KISA SÜREDE BAŞLAMAK İSTİYORUZ'

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry bugün yaptığı açıklamada, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un önerdiği ordular arası görüşmelere en kısa sürede başlamak istediklerini ifade etmişti.

Rusya Suriye'de evlerinden olanlar için kamp inşa etti

ABD Başkanı Barack Obama'nın Rusya ile görüşmelerin önemli bir adım olacağını düşündüğünü söyleyen Kerry, "Ordular arası görüşmelerin en kısa sürede başlamasını ve görüşmeler sonucunda gelecekte üzerinde düşünebileceğimiz farklı seçenekler oluşmasını umuyoruz" ifadesini kullanmıştı.

John Kerry: Rusya, ordular arası görüşme teklif etti

Suriye: İhtiyaç duyarsak Rus kuvvetlerini çağırırız

ABD'nin özel kara birlikleri Suriye'de