Rusya: Yolcu uçağını IŞİD'in vurduğu haberleri yalan

Rusya: Yolcu uçağını IŞİD'in vurduğu haberleri yalan
Rusya: Yolcu uçağını IŞİD'in vurduğu haberleri yalan
Rus yetkililer, dün 224 kişi taşıyan Rus uçağının IŞİD'in füzesiyle düştüğü yönündeki iddiaları yalanladı.

RADİKAL - Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, Rus Kolavia Metrojet Havayolları'na ait Airbus A-321 tipi yolcu uçağının IŞİD militanlarının attığı füzeyle düştüğü ile ilgili iddiaları yalanladı. Rus basınına konuşan Sokolov, bazı basında çıkan söz konusu haberlerin doğru olmadığına işaret etti. Rus bakan, “Şarm el Şeyh - St.Peterburg uçağının güya teröristlerin attığı füzeyle düşürüldüğü haberleri bazı basında görülmeye başladı. Bu haberler doğru değil” dedi.

Mısırlı yetkililer ile sıkı temas halinde olduklarına işaret eden Rus bakan, “Mısırlı yetkililer şuanda bu gibi benzer iddiaları doğrulayacak bilgilere sahip değil. Yakın zamanda orada uluslararası komisyon çalışmalar yapacak. Komisyon da toplayacağı malzeme ve yapacağı incelemeler bağlamında facianın nedenleri ile ilgili görüşünü açıklayacak” şeklinde konuştu.

IŞİD: Rus yolcu uçağını biz düşürdük

Kogalımavia Havayolu'na ait Airbus A321 tipi yolcu uçağı Moskova saati ile 06.51’de St. Petersburg’a varmak üzere Şarm-eş-Şeyh Havalimanı’ndan havalanmıştı. Uçak ile bağlantı, havalandıktan 23 dakika sonra kesilmişti. Haberlere göre, uçağın motorunda arıza olduğunu kuleye bildiren pilot Kahire Havalimanı’na acil iniş talebinde bulunmuştu. (CİHAN) 

Sina'da düşen Rus yolcu uçağından ilk görüntüler

Son anda biletini değiştiren yolcu kurtuldu

Düşen uçaktan kurtulan yok!