Rusya'da bir patlama daha

Rusya'da bir patlama daha
Rusya'da bir patlama daha
Rusya'nın Volgograd şehrinde bir troleybüste meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre en az 14 kişi öldü.

MOSKOVA - Rusya'nın güney şehirlerinden Volgograd'da bir troleybüste neydana gelen patlamada ilk belirlemere göre en az 14 kişi öldü.

Rus resmi haber ajanslarının bildirdiğine göre patlama, Volgograd'ın Dzerjinski bölgesinde sabah mesai saatinin başlangıcında 15 numaralı troleybüsde meydana geldi. İlk belirlemelere göre en az 14 kişi öldü, 25 kişi yaralandı.

Güvenlik güçleri dün şehrindeki tren istasyonuna düzenlenen intihar saldırısının üzerinden 24 saat geçmeden, meydana gelen patlamanın da terör saldırısı olduğu ihtimali üzerinde duruyor. Öte yandan, tren istasyonuna dün düzenlenen intihar saldırısında ölü sayısının 17'ye yükseldiği bildirildi.

"İKİ SALDIRIDA 31 ÖLÜ"
Volgograd şehrinde son 24 saatte meydana gelen 2 intihar saldırısında ölenlerin sayısının 31'e ulaştığını yaralıların sayısının ise 100'ü aştığı belirtildi. Yılın son günlerini peş peşe patlamalarla geçiren Rusya'da son 24 saatte düzenlenen iki intihar saldırısında ölenlerin sayısı artmaya devam ediyor.

Rusya'nın Vologograd kenti üst üste düzenlenen intihar saldırıları ile adeta kana bulandı. Dün tren istasyonu girişindeki metal detektörden geçemeyeceğini anlayan intihar saldırganı kendisini girişte havaya uçururken patlamada 17 kişi ölürken, 40'a yakın kişi ise yaralanmıştı. Henüz bu patlamaların yarasını sarmaya çalışan şehir bu defa troleybüste meydana gelen ikinci saldırı ile sarsıldı ve bu saldırıda da 14 kişi hayatını kaybetti, 28 kişi ise, yaralandı.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı yetkililerinin Rus Haber Ajansı Ria Novosti'ye yaptıkları açıklamada iki patlamada ölenlerin sayısı 31'e ulaştığını yaralıların sayısının ise 100'ü aştığını belertti. Bu arada Rusya 24 TV kanalı muhabiri canlı yayında bugünkü patlamanın meydana geldiği troleybüsün dünkü patlamada yaralananların olduğu hastanenin önünden kalktığını ve bu patlamada ölen ve yaralananların dünkü saldırıdaki yaralıların akrabaları olabileceğini belirtti. (aa, dha)