Rusya'dan ABD'ye: Kanıt gösterin

Rusya'dan ABD'ye: Kanıt gösterin
Rusya'dan ABD'ye: Kanıt gösterin
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, 'ABD'li partnerlerimiz Rusya'nın amacının IŞİD'i vurmak olmadığına dair endişeleri varmış, onlar bu endişelerini bize ilettiler ve ellerinde kanıt olduğunu söylediler. Bu kanıtları sunmalarını talep ettik' ifadesini kullandı.

RADİKAL - Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD 'nin iddia ettiği Rus Silahlı Kuvvetleri'nin IŞİD noktalarına ateş açmadığını kanıtlamasını talep ettiğini bildirdi. Lavrov konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"ABD'li partnerlerimiz Rusya'nın amacının IŞİD'i vurmak olmadığına dair endişeleri varmış, onlar bu endişelerini bize ilettiler ve ellerinde kanıt olduğunu söylediler. Bu kanıtları sunmalarını talep ettik, çünkü biz hedeflerimizin farkındayız. Savunma Bakanlığı'nın sitesinde her şey açıklandı. Rusya'nın ateş açması sonucunda vatandaşların yaralandığına ilişkin konuşmalar başladı, bizim bu verilerden haberimiz yok. Bu atışların nokta atışları olması ve hedeflerimizin terör örgütüne ait depoları ve silahları olması için çok dikkatli çalışıyoruz."

Suriye'de kapsamlı operasyon iddiası: Hizbullah, İran, Suriye ordusu, Rusya...

Rusya Savunma Bakanlığı dün, nokta atışları sonucunda IŞİD'e ait 8 tesisin yok edildiğini bildirdi. Ayrıca, havadan ateş açılmadan önce havadan denetleme yapıldığı belirtildi. (Siyamend Kaçmaz/DHA)

Kremlin: Hedefleri Suriye ordusuyla beraber belirliyoruz

'Rusya ordusu Suriye savaşına büyük değişim getirecek'

Kadirov: IŞİD'e karşı mücadelede piyadelere ihtiyaç olursa biz ilk saflarda olacağız

ABD: Rusya yangına körükle gidiyor