Rusya'dan BMGK'ya Yemen için toplantı çağrısı

Rusya'dan BMGK'ya Yemen için toplantı çağrısı
Rusya'dan BMGK'ya Yemen için toplantı çağrısı
Rusya BM Daimi Temsilciliği Sözcüsü Aleksey Zaytsev, Yemen'deki insani durumu görüşmek için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ni (BMGK) olağanüstü toplantıya çağırdıklarını duyurdu.

RADİKAL - Rusya , Yemen'deki insani durumu görüşmek için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ni (BMGK) olağanüstü toplantıya çağırdı. Rusya BM Daimi Temsilciliği Sözcüsü Aleksey Zaytsev, "Rusya, koalisyonun Yemen'de gerçekleştirdiği hava saldırılarında, düzenli ve uyulması zorunlu 'insani aranın' belirlenmesi konusunu görüşmek için BM Güvenlik Konseyi'ni istişareye çağırıyor" dedi. 

Sputnik'te yer alan habere göre, BMGK toplantısının basına kapalı olarak Cumartesi günü yerel saatle 11.00'de yapılacağını belirten Zaytsev, Rusya adına toplantıya BM Daimi Temsilci Yardımcısı Vladimir Safronkov'un katılacağını bildirdi. 

Yemen'de 'kara harekatı başladı' iddiası

Yemen'de bir haftadır süren askeri operasyonda, Cumhurbaşkanı Mansur Hadi'ye bağlı ordu birlikleri, Suudi Arabistan önderliğindeki uluslararası koalisyonunun desteğiyle, Husilerin ele geçirdiği ülkenin büyük bir kısmını tekrar kontrol altına almaya çalışıyor.

Hava saldırısı dokuz kişilik aileyi öldürdü

Aden'deki Türkiye vatandaşları tahliye edildi

Suudi Arabistan Yemen'de ilk kaybını verdi