Rusya'dan Fransa'ya sevimli jest

Rusya'dan Fransa'ya sevimli jest
Rusya'dan Fransa'ya sevimli jest
Rusya, Paris'in Saint Denis banliyösünde yapılan operasyon esnasında ölen polis köpeği Diesel'in anısına Fransa'ya Dobrinya adında bir köpek yavrusu hediye edecek.

RADİKAL - Rusya İçişleri Bakanlığı Fransız polisine, Paris saldırıları ardından başkentin banliyö semti Saint Denis'te düzenlenen bir operasyonda ölen polis köpeği Diesel'in anısına Dobrinya adında bir köpek yavrusu hediye etme kararı aldı.
 
Rusya İçişleri Bakanlığı'nın sosyal medya üzerinden duyurduğu karar, Saint Denis'te Paris saldırılarının planlayıcısı Abdülhamit Ebayud'un da öldürüldüğü operasyonu izledi. Operasyonda polis köpeği Diesel'in öldüğünün açıklanması ardından sosyal medyada, #JeSuisChien (Ben bir köpeğim) ve #JeSuisDiesel (Ben Diesel'im) etiketi altında binlerce mesaj paylaşılmıştı. Rus polisi de bu kampanyaya destek vermişti.

Paris'teki canlı bombanın kendisini patlattığı an kamerada

Rusya İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasında, adını bir Rus kahramanından alan köpek yavrusu Dobrinya'nın Fransız polisine, 'Fransızlarla terörle mücadelede dayanışmasının bir simgesi' olarak hediye edileceği belirtildi.

Rus folklorunda 'Dobrinya', iyiliğin gücü, cesaret ve kendini feda edebilme gibi özellikleri simgeliyor. (Sputnik)

Brüksel'de terör alarmı

'IŞİD'le mücadele BM Şartı kapsamına alındı'