Rusya'dan karakutu açıklaması

Rusya'dan karakutu açıklaması
Rusya'dan karakutu açıklaması
Suriye sınırında düşürülen Rus savaş uçağının kara kutusuyla ilgili konuşan bir Rus yetkili karakutudaki verilerin sağlıklı bir şekilde alınmasının mümkün olmadığını açıkladı.

RADİKAL - Rusya Savunma Bakanlığı yetkilileri, sınır ihlali yaptığı iddiasıyla Türk F-16’ları tarafından düşürülen Su-24 uçağının karakutusundan elde edilen verilen paylaşıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Yetkililer karakutunun büyük bölümünün hasar gördüğünü, bu nedenle de verilerin deşifre edilmesinin uzun süreciğini açıkladı.

Açıklamayı yapan Rus yetkililer, "Karakutunun deşifre edilmesi uzun zaman alacak ve bunun yapılabilmesi bu alanda uzmanlaşmış için bilimsel kuruluşların yardımına ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

Rusya Savunma Bakanlığı yetkilileri, düşürülen Su-24 uçağının karakutusundan elde edilen verilen paylaşıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Yetkililer karakutunun büyük bölümünün hasar gördüğünü, bu nedenle de verilerin deşifre edilmesinin uzun süreceğini açıkladı. Yetkililer bugün Moskova'da düzenledikleri basın toplantısında, "bu mikroçiplerden sadece birinin iyi durumda olduğunu" belirtti. 

Rusya'dan BM'nin 'Suriye düşüncesi'ne destek yok!

Karakutunun deşifre çalışmalarına Çin, İngiltere ve ABD'den uzmanların da katıldığını hatırlatan Rus yetkililer, yabancı uzmanların çalışmalarla ilgili hiçbir şikayette bulunmadığının altını çizdi. (Sputnik)

Ed-Diyar: Esad Tahran'a dört Rus savaş uçağının eşliğinde gidecek

Putin: Sovyetler Birliği'ni geri getirmeye çalışmadığımıza kimse inanmak istemiyor

İran 9 ton uranyumu Rusya'ya gönderiyor