Rusya'dan Reuters'a: Siz gerçekten gazeteci misiniz?

Rusya'dan Reuters'a: Siz gerçekten gazeteci misiniz?
Rusya'dan Reuters'a: Siz gerçekten gazeteci misiniz?
Rusya'dan Reuters'ın 'Rusya'nın Suriye'ye dair 18 aylık planı olduğuna dair' haberine tepki geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Reuters'a 'Siz gerçekten gazeteci misiniz?' sorusunu sordu.

RADİKAL - Rusya'dan, Reuters'ın Rusya'nın Suriye'ye dair 18 aylık "reform süreci" planı olduğuna dair "özel haberi"ne tepki geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Maria Zakharova, Reuters çalışanlarını böyle bir reform süreci planları olmadığına dair uyardıklarını belirtti.

Zakharova, Reuters tarafından yayımlanan "taslağın" gerçek olmadığını söylerken, bir buçuk saat içerisinde haberin tüm dünyaya yayıldığını ve bu aşamada Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan hiç görüş alınmadığını söyledi. Reuters haberinde "isimsiz" kişilerin kaynak gösterildiğini belirten Rusya, buna da tepki gösterirken, kimsenin kendilerinin taslağa dair görüşlerini dikkate alınmadığını çünkü "uluslararası sansasyonun" zaten yaratılmış olduğunu belirtti.

Batı Rusya'nın Suriye planına karşı

'NEDEN BU KADAR KALABALIKSINIZ?'

Reuters'ın Rusya'da 50 kadar muhabiri olduğunu söyleyen Zakharova, Reuters'a dair ciddi kuşkuları olduğunu vurgulayarak "Siz gerçekten gazeteci misiniz?" diye sordu. Zakharova, Rusya'daki Reuters muhabirlerine, "Eğer her şey sizin için Londra'dan yazılıyorsa, neden Moskova'da bu kadar kalabalık bir sayıyla bulunuyorsunuz?" diyerek tepki gösterdi. (Sol)

Putin: Rusya ÖSO'nun gösterdiği hedefleri vurdu

Nusra militanları öldürdükleri askerin annesini arayıp dalga geçti