Rusya'dan S-500 hamlesi

Rusya'dan S-500 hamlesi
Rusya'dan S-500 hamlesi
Rusya Savunma Bakanlığı, yakın zamanda S-500 füzelerine sahip olabileceklerini açıkladı.

RADİKAL - Rusya Savunma Bakanlığı, yakın zamanda S-500 füzelerine kavuşacaklarını açıkladı. Rusya Savunma Bakanlığı Kamu Konseyi üyesi İgor Korotçenko, Rusya Silahlı Kuvvetleri’nin yakın zamanda yeni nesil S-500 hava savunma füze sistemine sahip olabileceğini söyledi.

Rusya’nın Uzay Kuvvetleri sisteminin kurulmasına önem verdiğini belirten Korotçenko, "Yakın zamanda S-500′lerin testleri tamamlanacak ve ilk kullanımlar başlayacak" dedi. Daha önce çıkan haberlere göre S-500′ler 2017 yılında kullanılmaya başlayacaktı.

Putin kara kutuyu inceleyecek yabancı uzman bulamadı

S-500′LER 600 KİLOMETRE ÖTEDEKİ HEDEFLERİ VURABİLİYOR

Yeni nesil S-500 füzeleri uzaktaki ve yüksekteki hedefleri vurabilme özelliği ile kıtalar arası balistik füzeleri de yakalayabiliyor. S-500′ler aynı zamanda uçak, helikopter, seyir füzeleri ve diğer hava araçlarını vurma özelliğine de sahip.  600 kilometre uzaklıktaki hedefleri vurabilen S-500′ler saniyede 7 kilometre hızla ilerleyen süpersonik 10 balistik hedefi aynı anda vurabiliyor. 27 kilometre yükseğe çıkabilene S-500′ler hipersonik roketleri de vurma kabiliyetine sahip. (CİHAN)

Rusya: Riyad'daki grup Suriye muhalefetinin tamamını temsil etmiyor

Esad: Suriye'den ayrılmayı bir kez bile düşünmedim