Rusya'dan Türkiye ve ABD'ye mesaj

Rusya'dan Türkiye ve ABD'ye mesaj
Rusya'dan Türkiye ve ABD'ye mesaj
Rusya'dan Türkiye ve ABD'ye mesaj geldi. Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Anatoli Antonov, Moskova'ya gidecek bir Türk heyetini ağırlamaya hazır olduklarını belirtirken, Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, '11 Eylül'ün ardından biz ABD'yi desteklemiştik' dedi.

RADİKAL - Önce Suriye 'de hava saldırılarına başlamasıyla, sonra da Türkiye sınırını ihlaliyle Batı'nın eleştirilerini toplayan Rusya'dan Türkiye ve ABD 'ye mesaj geldi. Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Anatoli Antonov, “Türkiye ile yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için konuşmaya hazırız” mesajı verdi.

Reuters’ın haberine göre, Antonov, "yanlış anlaşılmaların önüne geçilmesi için görüşmeler gerçekleştirmek üzere" Moskova'ya gidecek bir Türk heyetini ağırlamaya hazır olduklarını belirtti. Antonov, düzenlenecek görüşmede her türlü anlaşılmazlıktan kaçınmak için Rusya Silahlı Kuvvetleri'nin Devlet Başkanı'nın talimatı üzerine Suriye'de yerine getirdikleri görevler sonucunda ortaya çıkabilecek teknik sorunların ele alınabileceğini belirtti.

'3 bin militan Suriye'den Ürdün'e kaçtı'

Öte yandan, Moskova'da basın toplantısı düzenleyen Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD'den gelen eleştirileri değerlendirdi. Zaharova, "11 Eylül 'ün ardından biz ABD'yi desteklemiştik. Onlara, karşılarına aldıkları teröristlerin iyi teröristler mi yoksa kötü teröristler mi olduğunu sormamıştık. Bu nedenle ABD'nin de bizi terörle mücadelemizde anlamasını umuyoruz" dedi. 

Rusya: Gerekli açıklama Savunma Bakanlığı tarafından Türkiye'ye iletildi

NATO: Rusya'nın hava sahası ihlali yanlışlıkla olmuş gibi görünmüyor

Genelkurmay açıkladı: Suriye sınırında çifte taciz