Rusya'dan Yemen açıklaması: Kaygılıyız

Rusya'dan Yemen açıklaması: Kaygılıyız
Rusya'dan Yemen açıklaması: Kaygılıyız
Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan ve 10 ülkenin destek verdiği koalisyonun, Şii Ensarullah Hareketi'ni durdurmak amacıyla Yemen'de hava saldırıları düzenlemesine Rusya tepki gösterdi.

RADİKAL - Rusya Dışişleri Bakanlığı, Yemen'de Husilere düzenlenen hava operasyonunun ardından, bu ülkedeki gelişmelerden derin kaygı duyduklarını açıkladı. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Egemenlik, toprak bütünlüğü ve birliğini her zaman desteklediğimiz dost Yemen'deki son gelişmelerden derin kaygı duyuyoruz" ifadesi kullanıldı. 

Açıklamada, Yemen'deki krizin ancak ulusal diyalogla çözülebileceğine vurgu yapılarak, "Yemen krizinde tüm tarafların, askeri hareketliliğin her şeklini bir an önce sonlandırmasını ve amaçlarına silahla ulaşma yolundan vazgeçmesini son derece önemli görüyoruz" denildi.

Suriye: Yemen'deki gelişmelerden kaygılıyız

Yemen'de Husiler, geçici yönetim merkezi Aden'e 60 kilometre uzaklıktaki Lahic kentini dün ele geçirmişti. Suudi Arabistan'ın öncülüğünde 10 Arap ülkesi de dün gece Husilere yönelik hava operasyonu başlatmıştı. Operasyona Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn, Ürdün, Sudan, Kuveyt, Mısır ve Fas hava kuvvetlerinin destek verdiği bildirildi. (AA) 

Irak'tan Yemen saldırısına destek yok

Hizbullah'tan Yemen açıklaması

Suudi Arabistan'da Yemen saldırısı böyle görüldü

Dışişleri'nden Yemen açıklaması