Rusya'dan Zafer Günü'nde gövde gösterisi

Rusya'dan Zafer Günü'nde gövde gösterisi
Rusya'dan Zafer Günü'nde gövde gösterisi
Sovyetlerin Nazileri yenip 6 yıl süren İkinci Dünya Savaşı'na son vermesinin 70. yıl dönümünün coşkusunu yaşayan Rusya, Kızıl Meydan'daki resmi geçitte gövde gösterisi yaptı.

RADİKAL - Rusya bugün Sovyetlerin Nazileri yenip 6 yıl süren İkinci Dünya Savaşı'na son vermesinin 70. yıl dönümünün coşkusunu yaşıyor. Kızıl Meydan'da yapılan ve dünya liderlerinin de hazır bulunduğu geçitte tanklar ve savaş uçakları da sergilendi.

Sputnik’te yer alan habere göre, görkemli törendeki konvoyda İkinci Dünya Savaşı dönemi silahlarıyla modern teçhizat örnekleri olan 194 araç yer aldı. Kızıl Meydan’a ilk olarak İkinci Dünya Savaşı döneminden T-34 tankları çıktı. 

Kızıl Meydan'da gövde gösterisi

Geleceğin Rus tankları Armatalar da ilk kez burada görücüye çıktı.

Kızıl Meydan'da Zafer Günü kutlanıyor

SIK SIK ÇİN LİDERİYLE KONUŞTU

Resmi geçidin hava kısmında ise dünyanın en büyük uçağı olan ve Vladimir Gladilin’in adını taşıyan An-124-100 Moskova semalarında uçtu. Gösteri uçakları da Rusya bayrağının renklerini simgeleyen dumanlarla geçti.

Tören sonrası Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, askeri geçit törenini hazırlayan komutanları tebrik etti. Putin'in tören boyunca sık sık Çin lideri Şi Çinping'le konuştuğu görüldü. 

Törene Küba lideri Raul Castro'yla Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro da katıldı.

Rusya'da Zafer Günü kutlanıyor