Sadr: Türk işgali kapıda

Sadr: Türk işgali kapıda
Sadr: Türk işgali kapıda
Iraklı Şii lider Mukteda es-Sadr, 'Türk işgali kapıda. Bazı gruplar buna karşı hem askeri hem de başka yollarla savaşıyor. Bu gruplar eğer görevlerini yapamazsa müdahaleye hazırız' dedi.

RADİKAL - Iraklı Şii lider Mukteda es-Sadr Necef'te bulunan Kufe Camii'nde yaptığı konuşmada, "Türk işgali kapıda. Bazı gruplar buna karşı hem askeri hem de başka yollarla savaşıyor. Bu gruplar eğer görevlerini yapamazsa müdahaleye hazırız" dedi. Sadr konuşmasında Amerikan işgaline karşı savaştıklarını hatırlattı. 

Irak'ın başkenti Bağdat başta olmak üzere dün Basra, Meysan ve Babil'de yolsuzluğa karşı düzenlenen kalabalık gösterilerde Türkiye'nin Musul'a asker göndermesi de protesto edildi, Ankara'nın askerlerini çekmesi istendi.

Irak'ta Şii milislerden IŞİD'e karşı gövde gösterisi

BASRA'DAN BOYKUT KARARI

Basra il meclisi düzenlediği toplantıda Türkiye menşeili mallarını boykot kararı aldı. Meclis ayrıca Türkiye'den giden firmaların ileride düzenlenecek ihalelere katılmasının engelleneceği kararını da kabul etti. Meclis dün başlayan Basra uluslararası fuarın sponsorluğunu da iptal etti. (DHA)

Mukteda el-Sadr: 48 saat içinde cihada hazır olun!

Kaçırılan 18 Türk işçi için Mukteda es-Sadr devreye girdi