Sağlık merkezinde patlama: 25 ölü

Sağlık merkezinde patlama: 25 ölü
Sağlık merkezinde patlama: 25 ölü
Suriye'nin Kamışlı kentindeki bir sağlık merkezinde bugün öğlen saatlerinde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 25 kişi yanarak öldü, 30'a yakın kişi yaralandı. İlk belirlemelere göre patlamanın nedeni mutfak tüpü.

RADİKAL-  Türkiye - Suriye sınırında yer alan Mardin'in Nusabin İlçesi'nin karşısındaki Kamışlı'da meydana gelen patlamada 25 kişi hayatını kaybetti. Patlamaya mutfak tüpünün neden olduğu ve yangının mazot deposuna sıçraması nedeniyle her tarafa yayıldığı belirtilirken, yaralılar Kamışlı'daki hastanelere kaldırıldı.

MAZOT DEPOSUNA SIÇRADI
Nusaybin İlçesi'nin karşısında bulunan Suriye'nin Kamışlı kentinde Meyselun Mahallesi'nde bulunan Sağlık Merkezi'nde bugün saat 11.30 sıralarında büyük bir patlama meydana geldi. Sağlık Merkezi'nde bulunan ve yaklaşık 50 kişinin kaldığı 7 oda, bir anda alevlerin arasında kalırken, patlama sonucu 25 kişinin yanarak feci şekilde hayatını kaybettiği belirtildi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yangın söndürülürken, patlamanın mutfak tüpünden kaynaklandığı ve mazot deposuna yangının sıçraması ile yangının büyüdüğü belirtildi.

Patlama sonrası çıkan yangın nedeniyle yaralanan yaklaşık 30 kişinin ise Kamışlıdaki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındığı öğrenildi.

(Ferit ASLAN/MARDİN, DHA)


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  patlama

  ,

  Bugün

  ,

  Mutfak

  ,

  Aslan