Salah Abdeslam Almanya'ya mı kaçtı?

Salah Abdeslam Almanya'ya mı kaçtı?
Salah Abdeslam Almanya'ya mı kaçtı?
Paris saldırılarıyla ilgili aranan Salah Abdeslam'ın Almanya'ya kaçtığı öne sürüldü.

RADİKAL – Fransa’nın başkenti Paris’te 130 kişinin hayatını kaybettiği saldırılarla ilgili olarak aranan Salah Abdeslam’ın Almanya’ya kaçtığı öne sürüldü. İngiliz Telegraph gazetesinin Dernier Heure’dan aktardığı habere göre, Abdeslam polis tarafından fark edildikten sonra BMW marka bir araçla Almanya sınırına doğru yola çıktı. Belçika polisinin Abdeslam’ı Liege kentinde yerel saatle 19.30’da tespit ettiği belirtilirken, saldırgan daha sonra E40 otoyolundan Almanya’ya doğru gitmeye başladığı ifade edildi.

GİTMESİNE İZİN VERDİ

13 Kasım’da meydana gelen saldırıların ardından iki kişiyle birlikte bir arabada seyahat eden Abdeslam’ın Belçika sınırı yakınlarında Fransız polisi tarafından durdurulduğu, ancak polislerin saldırganın kimliğini bilmemesi nedeniyle gitmesine izin verdiği açıklanmıştı. Abdeslam, bu tarihten sonra birkaç kez Brüksel’de görüldü.

IŞİD oyuncak bebeklerin içine bomba saklamış

TERÖR ALARMI SÜRÜYOR

Öte yandan, güvenlik önlemlerinin üst düzeye çıkarıldığı Brüksel’de polis 19 adrese baskın düzenledi ve 16 kişi gözaltına alındı. Yapılan arama sonucu ne silah ve ne de patlayıcı madde bulunduğu belirtildi. Paris saldırılarının ardından sık sık gündeme gelen Molenbeek semtinde ise bir silahlı çatışma yaşandığı ifade edildi.

Brüksel'de terör tehdidi nedeniyle hayat durdu

Ordu birlikleri devriye geziyor, meydan ve sokaklar boş. Gözaltılar sürerken, dün gece bölgede ordu birlikleri sokaklarda nöbet tutmaya devam etti. Belçika Başbakanı Charles Michel, terör alarmının bugün de devam edeceğini açıkladı.

Brüksel'de üniversiteler ve metro istasyonlarının kapalı olduğu, bunun yanında şehir merkezinde kepenklerin indirildiği, ünlü Grand Palace Medyanı ve sokakların boş olduğu ve güvenlik güçlerinin devriye gezdiği ifade ediliyor. Belçika İçişleri Bakanı Jan Jambon, AB'nin başkentinde, kamu çalışanlarının bugün iş başı yapacağı ve şirketlerin çoğunun tekrar kapılarını açacağını duyurdu.

Brüksel'de bazı bölgelerde operasyon yapılıyor

'IŞİD'le mücadele BM Şartı kapsamına alındı'

Paris'teki canlı bombanın kendisini patlattığı an kamerada