Saldırıda Fransa'nın önemli karikatüristleri öldü

Saldırıda Fransa'nın önemli karikatüristleri öldü
Saldırıda Fransa'nın önemli karikatüristleri öldü
Charlie Hebdo'nun merkezine yapılan silahlı saldırıda Fransa'nın en önemli karikatüristleri Charb, Cabu, Wolinski ve Tignous'nun da hayatını kaybedenler arasında bulunduğu dile getiriliyor.

RADİKAL- Fransa 'nın başkenti Paris'te mizah dergisi Charlie Hebdo'nun merkezine düzenlenen silahlı saldırıda en az 12 kişi yaşamını yitirdi. Hürriyet 'te yer alan habere göre ölenler arasında Fransa'nın ve derginin en önemli karikatüristlerinden Charb, Cabu, Wolinski ve Tignous'nun da yer aldığı bildirildi. 2009 yılından beri derginin Genel Yayın Yönetmeni olan ve 'Charb' takma adını kullanan Stephane Charbonnier (47), son çizdiği karikatürde sanki saldırının haberini vermişti. "Fransa'da hâlâ saldırı yok" başlıklı karikatürde silahlı bir kişi "Temennileri sunmak için Ocak sonuna kadar bekleyin" yazıyordu.Ölenler arasında yer aldığı söylenen Jean Cabut (76) ise Fransa'nın en önemli çizerlerinden biri olarak biliniyordu.Uzun süredir ölüm tehditleri alan Charbonnier, polis korumasında yaşıyordu.Saldırıda ölen Georges Wolinski (80) ve Tignous (58)

Fransa'da Charlie Hebdo'ya saldırı: 12 ölü

Fransa'daki saldırıdan ilk kareler

Fransa'daki saldırıda cami imamı yardıma koştu

 


  http://www.radikal.com.tr/126711912671192

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İslam Hoşgörü Dinidir (!) - Selimserincan

  Arada bir gerçek yüzünü gösterecek İslamiyet...Bu teröristleri hangi günler için yetiştiriyorlar sanıyorsunuz. Lafa gelince de klasik savunmaları hazır "Bu teröristler müslüman mı?" Ya ne peki?...El Kaide, Işid, Boko Haram, El Nusra, Müslüman Kardeşler, Hamas, Taliban, Hizbullah ve diğerleri. Bunlar müslüman değil de kim müslüman?...Evden camiye-camiden eve gitmekten başka yol bilmeyen ihtiyar Hacı Memed gibi mi sandınız bütün müslümanları...Eğer böyle düşünen varsa hala, çok büyük yanılgı içindedir.Dünyadan haberi yoktur böyle düşünenlerin. Bırakın 11 Eylül'ü veya Fransa'daki bu katliamı; Sivas'ı, Maraşı, Gazi'yi, Çorum'u, Malatya'yı ve diğer katliamları düşünür insan hiç olmazsa...Gerçek Müslüman bu katliamları yapanlardır....Bu islamiyetin fıtratında vardır.

  - user407621

  Bu cinayetleri isleyenlere nalet olsun