Saldırının tanığı eski Musul Valisi Nuceyfi o anları anlattı

Saldırının tanığı eski Musul Valisi Nuceyfi o anları anlattı
Saldırının tanığı eski Musul Valisi Nuceyfi o anları anlattı
IŞİD'in Başika'daki eğitim üssüne düzenlediği saldırıya tanıklık eden eski Musul Valisi Esil Nuceyfi, saldırının üç saat sürdüğünü anlattı.

RADİKAL - Irak'ta Musul'un Başika bölgesinde bulunan eğitim üssüne IŞİD'in düzenlediği saldırıya kentin eski valisi Esil Nuceyfi tanıklık etti. Nuceyfi, saldırının 3 saat sürdüğünü ve eğitim gören Haşdi Vatani güçlerinden hayatını kaybedenler olduğunu söyledi.

Eski vali Nuceyfi, tanıklık ettiği anları şöyle anlattı: "Saldırı anında bizzat kamptaydım. Başika'daki eğitim kampına IŞİD havan topları ile yaklaşık 3 saat boyunca saldırdı. Saldırıda 3 Haşdi Vatani askeri hayatını kaybetti. Bu güçlerden 3 kişi de yaralandı. Aynı zamanda saldırının ilk anlarında 4 Türk askeri hafif şekilde yaralandı. Kampın bulunduğun bölgeye yaklaşık 130 havan topu isabet etti."

Saldırının kamp bölgesine oldukça yakın bir yerden düzenlendiğini belirten Nuceyfi, "IŞİD'in saldırısı bir sürpriz değildi çünkü böyle bir saldırı yapacaklarını tahmin ediyorduk. Bizim, kampla ilgili güvenlik tedbirlerinin artırılması konusunda ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıktı. Artık IŞİD tehdidin ortadan kaldırılması için tüm çabaları sarf edeceğiz" diye konuştu.
AA