Şam'da iki ayrı patlamada 6 kişi öldü

Şam'da iki ayrı patlamada 6 kişi öldü
Şam'da iki ayrı patlamada 6 kişi öldü
Suriye'nin başkenti Şam'da iki büyük patlama oldu. İlk belirlemelere göre altı kişi öldü, çok sayıda yaralı var. Reuters'a konuşan Şam sakinleri ve aktivistler, ilk patlamanın Esad yanlısı milislerin elinde tuttuğu bir ulaştırma tesisinin yakınlarında gerçekleştiğini söyledi.

Ambulansların patlamanın meydana geldiği, Şam'ın güneyinde, sanayi tesislerinin bulunduğu El Sina mahallesine gönderildiği bildirildi. Adının Moaz olduğunu söyleyen bir aktivist, "Patlamanın hedefi kesin değil. Bir otomobile ya da yol kenarına yerleştirilmiş bir bomba olabilir" diye konuştu. Muhalifler ise Facebook sayfalarında bir beyaz Mercedes'in infilak ettiğini ve can kayıpları olduğunu öne sürdü. Güvenlik güçlerinin kordon altına aldığı patlama noktasına ambulanslar gönderildiği de iddia edildi. Şam Haber Ağı da söz konusu beyaz Mercedes'in fotoğrafını yayınladı.

MEYDAN'DA İKİNCİ PATLAMA 
Suriye'de yayın yapan İhbariye televizyonu ise Meydan mahallesinde ikinci bir patlama meydana geldiğini bildirdi. Zeynel Abidin Camii yakınlarında gerçekleşen patlamada ilk belirlemelere göre altı kişi öldü, en az 10 kişi yaralandı. Ancak ölü sayısının artmasından endişeleniliyor. Suriye'de dün de Hama şehrinde büyük bir patlama yaşanmış ve 16 kişi hayatını kaybetmişti. Patlamayla ilgili olarak muhalifler hükümeti, Şam yönetimi ise muhalifleri suçlamıştı. Bugün gelen patlama haberlerinden kısa bir süre önce de Birleşmiş Milletler'in görevlendirdiği ek gözlemci heyetinin Pazartesi günü Suriye'de göreve başlayacağı açıklandı. (Ajanslar)