Şam'da 'operasyon' için büyük hazırlık

Şam'da 'operasyon' için büyük hazırlık
Şam'da 'operasyon' için büyük hazırlık
Suriye'nin başkenti Şam'ın merkezinde Esad güçlerine ait askeri binalardaki personelin tesislerdeki askeri mühimmatın tahliye edildiği öne sürülüyor.

Suriye 'nin başkenti Şam'ın merkezinde Esad güçlerine ait askeri binalardaki personelin tesislerdeki askeri mühimmatın tahliye edildiği öne sürülüyor.

Bölge sakinleri ve bir Özgür Suriye Ordusu kaynağının Reuters'a verdiği bilgilere göre, boşaltılan binaların başında Emeviye Meydanı'ndaki Genelkurmay Başkanlığı binası, hemen yanındaki hava kuvvetleri karargahı ve Batı Far Suseh'teki güvenlik karargahları geliyor.

Bu önlemin, Batılı devletler tarafından gerçekleştirilecek olası bir askeri operasyona karşı alındığını belirten ajans, söz konusu binalarda hemen hemen hiçbir çalışan kalmadığını aktardı.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, son 48 saat içinde binalardaki önemli belge ve hafif silahların da askeri araçlarla taşınarak, başka bir yere götürüldü.

Cihan Haber Ajansı'nın haberine göreyse, Şam'da vurulması muhtemel en önemli askeri tesisler arasında gösterilen Cumhuriyet Muhafızları Merkezi'nde yoğun hareketlilik göze çarpıyor.

Görüntülerde Şam'ın Kasyun dağında bulunan ve Cumhuriyet Muhafızları Merkezi'ndeki mühimmatların başka bölgelere nakledildiği görülüyor.

Mühimmatlar kamyon ve TIR'lara yüklenerek bilinmeyen başka bölgelere götürülüyor. 

Radikal.com.tr ve Ajanslar