San Francisco'da uçak düştü!

San Francisco'da uçak düştü!
San Francisco'da uçak düştü!
ABD'nin San Francisco kentinde, Asiana Havayolları'na ait Boeing 777 tipi uçak, San Francisco Uluslararası Havalimanı'na iniş yaparken düştü.

ABD 'nin San Francisco kentinde, Asiana Havayolları'na ait Boeing 777 tipi uçak, San Francisco Uluslararası Havalimanı'na iniş yaparken düştü.

Güney Kore'nin Asiana Havayolları'na ait olduğu belirtilen Boeing 777 tipi bir yolcu uçağının ABD'nin San Francisco kentinde düştüğü bildirildi. Yetkililer, pilotun uçakta yangın çıkmasının ardından acil iniş için izin istediğini, uçağın San Francisco Uluslararası Havaalanı'na iniş yaparken düştüğünü açıkladı.

Havalimanı Sözcüsü Doug Yakel, 2 kişinin öldüğü kazada, 181 kişinin de yaralandığını, yaralılardan biri çocuk olmak üzere 5'inin urumunun kritik olduğunu söyledi.

Güney Kore'nin başkenti Seul'den San Francisco'ya sefer yapan uçakta 291 yolcu ve 16 mürettebat bulunduğu, yolculardan 77'sinin Güney Kore, 141'inin Çin, 61'inin ABD ve birinin de Japonya vatandaşı olduğu öğrenildi. Diğer yolcuların ise hangi ülke vatandaşı olduğu bilinmiyor.

Güney Kore'nin ikinci en büyük havayolları olan Asiana'ya ait Boeing 777, San Francisco Havaalanı'nın 28 numaralı pistine iniş yaparken henüz belirlenemeyen bir nedenden düşmüştü. İtfaiye araçları, uçakta çıkan yangına söndürücü kimyasallar kullanarak müdahale etmiş, yolcuların bir kısmı acil çıkış kapılarından atlamıştı.

FACEBOOK'UN CEO'SU UÇAĞA BİNMEMİŞ
Bu arada Facebook’un CEO’su Sheryl Sandberg, düşen uçağa rezervasyon yaptırdığını ancak Seul’den kalkan başka bir uçağa bindiğini duyururken, "Uçakta değildim, herkese geçmiş oldun" mesajı attı.

Sandberg ile birlikte Seul’den ABD’ye dönen Facebook’un bazı yöneticilerinin uçakta olduğu kaydedilirken, Samsung şirketinin üst düzey bir yetkilisinin de sosyal medyada, uçakta olduğunu belirten ve "İyiyiz, kurtulduk" şeklinde mesajı yer aldı.(ajanslar)