Sarkozy: Hollande cumhurbaşkanlığı makamını rezil etti

Sarkozy: Hollande cumhurbaşkanlığı makamını rezil etti
Sarkozy: Hollande cumhurbaşkanlığı makamını rezil etti
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın oyuncu Julie Gayet ile yasak aşk yaşadığının ortaya çıkmasının gündemden düşmezken, konuya eski lider Nicolas Sarkozy de 'dahil' oldu.

Le Canard Enchainé dergisinin haberine göre Sarkozy, halefi Hollande’ın ‘ Fransa Cumhurbaşkanlığı makamı Elysee'nin rezil ve gülünç görünmesine yol açtığı’ eleştirisini yaptı. Sarkozy, eski top model Carla Bruni ile ilişkisini resmiyete döküp Fransa tarihinin görevdeyken evlenen ilk cumhurbaşkanı olmasına da atıf yapıp Hollande için şunları söyledi: “Hollande kendisini tam eski bir turşu yerine koydu… Belki de bu, verdiği tüm o ahlak derslerini sonlandırır. Biz Carla’yla ilişkimizi hemen resmiyete dökmek istedik çünkü sabah veya gece yarısı sefil fotoğraflarımın çekilmesini istemedim. Herkesin özel yaşam hakkı vardır ama bir halk figürü ve cumhurbaşkanıysanız gülünç görünmemek için dikkatli olmalısınız. Ancak Hollande, metresinin evinden başında motosiklet kaskıyla ayrılırken çekilen fotoğrafta çok gülünç görünüyor. O gülünç bir cumhurbaşkanı.”

VALERIE: KÜÇÜK DÜŞTÜM
Öte yandan Le Canard Enchaine, Hollande’ın skandalın patlak vermesinin ardından hastanelik olan First Lady Valerie Trierweiler’a ilişkin ‘gelişmelere’ de yer verdi. Habere göre Hollande’ın Gyate ile ilişkisini kendisine açıklamasından sonra ‘sinir krizi’ geçiren Trierweiler, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Rene Lemas’a “Tüm Fransa’nın gözü önünde küçük düştüm” diye dert yanmış.

İhanet First Lady'yi hastanelik etti

Hollande'ın yasak aşkı