Sarkozy, kabul et artık, kısasın işte!

Sarkozy, kabul et artık, kısasın işte!
Sarkozy, kabul et artık, kısasın işte!
Boyundan pek memnun olmadığı bilinen Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin yapacağı bir fabrika ziyareti yine haber oldu

LONDRA - Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin yapacağı bir fabrika ziyareti öncesinde, fabrika yöneticilerinden uzun boylu işçilerin ziyaret esnasında fabrikada bulunmamalarını rica ettiği öne sürüldü. İddiaya göre Sarkozy, kendinden daha uzun boylu olan işçiler, ziyaret esnasında orada olursa kendisinin çok kısa görüneceğini söyledi.
165 cm’lik boyuyla Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-il ve Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev’in ardından dünyanın en kısa boylu üçüncü devlet başkanı olan Nicolas Sarkozy boyu konusunda hayli  kompleksli. Zira benzer iddialar daha önce de gündeme gelmişti. Geçtiğimiz yıl Normandiya’daki Faurecia şirketinin otomobil üretim tesislerine yaptığı ziyaret sırasında da bir kadın, Nicolas Sarkozy’nin kendisini daha kısa boylu olduğu için seçtiğini söylemişti. Kadın Sarkozy’nin bunu televizyonda kısa boylu görünmemek için yaptığını iddia ederek cumhurbaşkanını suçlamıştı.
Sarkozy geçtiğimiz sene de bir konuşması esnasında boyunu olduğundan uzun göstermek için çıktığı bir yükseltinin üzerinde görüntülenmişti. (The Daily Telegraph)