Satışları artırmak için topuklu ayakkabı şeklinde arabayla geziyor

Satışları artırmak için topuklu ayakkabı şeklinde arabayla geziyor
Satışları artırmak için topuklu ayakkabı şeklinde arabayla geziyor
İran'ın başkenti Tahran'da yaşayan ayakkabı boyacısı 'Aliwaxima' işine ilgi ve satışları artırmak için kentte topuklu ayakkabı şeklindeki aracıyla geziyor.

RADİKAL - Kendini ‘Aliwaxima’ olarak tanıtan İranlı bir ayakkabı boyacısı, Tahran’da kırmızı topuklu ayakkabı şeklindeki aracıyla gezerek görenleri şaşırtıyor. 42 yaşındaki ‘Aliwaxima’, işine ilgi ve satışları artırmak için böyle bir yola başvurduğunu söyledi.

AFP’nin haberine göre, gerçek adı Muhammed Ali Hasan Hani olan adamı, “Ülkede arabadan çalışan tek ayakkabı boyayıcısı benim” dedi. Hani, fiberglastan inşa edilmiş 3 tekerli araçla fotoğraf çektirenler aracılığıyla hayran kitlesini artırdığını ve daha fazla iş yaptığını ifade etti.

FRANSA 'DA ÇALIŞMAK İSTİYOR

Hani, 18 yıldır çalıştığı Tahran sokaklarında insanların onu tanıdığını belirtti. Aracı tasarlamaya sekiz yıl önce karar verdiğini söyleyen iş adamı, yurt dışında reklam panolarına asılı büyük ayakkabıları gördükten sonra bu fikre merak saldığını anlattı.

‘Aliwaxima’ servisi,  aynı zamanda sosyal medya üzerinden yoğun bir ilgiye sahip. Hani’nin internet sitesi, Facebook ve Instagram sayfaları mevcut.

Fransa’da çalışma hayali kuran Ali, Paris sokaklarında da büyük ilgi toplayacağına inanıyor.