Savaş esirleriyle geçit yaptılar

Savaş esirleriyle geçit yaptılar
Savaş esirleriyle geçit yaptılar
Ukrayna'da Bağımsızlık Günü nedeniyle Kiev'de yapılan geçit törenine yanıt olarak Donetsk'te Rus ayrılıkçılar Ukraynalı savaş esirleriyle bir geçit düzenledi.

RADİKAL – Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilim devam ederken, Ukrayna’nın Bağımsızlık Günü’nde Rus ayrılıkçılar ülkenin doğusundaki Donetsk sokaklarında savaş esirleriyle geçit düzenledi. Kiev’de hükümet tarafından düzenlenen resmî geçit törenine yanıt olarak düzenlenen geçit, dünyayı şoke etti.

Kiev’deki töreni “gölgede bırakmak” için Bağımsızlık Günü’nde yapılan geçit esnasında sokaklardaki hoparlörlerden, Ukraynalı esir askerler için “Bizi öldürmeye gelen insanlar” ifadeleri kullanıldı. Askerî kıyafet giyen esirlerin ellerinin arkadan bağlı olduğu ve yere bakarak yürüdükleri görüldü.

ESİRLERE ŞİŞE ATTILAR

Telegraph’ın haberine göre, Ukraynalı askerleri “küçük düşürmek” için yapılan bir diğer hareket ise, esirlerin yürüdüğü yollardan temizleme araçlarının geçmesi oldu. “Askerlerin yürüdüğü yolun hemen temizlenmesi” amacıyla gönderildiği belirten araçların Stalin döneminde de Alman askerlere karşı uygulandığı ifade edildi.

Reuters’a konuşan bir görgü tanığı, kalabalığın esirlere “faşistler” diyerek bağırdığını ve geçit boyunca onlara şişeler fırlattığını söyledi.

Konvoy harekete geçti, Ukrayna "işgal" dedi

Shakhtar'ın stadına bombalı saldırı!