Savcı Tuğçe´nin katiline 3 yıl hapis istedi

Savcı Tuğçe´nin katiline 3 yıl hapis istedi
Savcı Tuğçe´nin katiline 3 yıl hapis istedi
Almanya'nın Darmstadt Eyalet Mahkemesi'nde süren Tuğçe Albayrak davasında dokuzuncu duruşma yapıldı. Karar öncesi mütalasını sunan savcı, katil zanlısı Sırp genci Sanel M.'nin 3 yıl 3 ay ceza almasını istedi.

RADİKAL - Almanya 'da kızları taciz ettiği için tepki gösterdiği Sanel M. adlı kişi tarafından darp edilen ve sonrasında yaşamını yitiren Tuğçe Albayrak davasına bugün devam edildi. Frankfurter Rundschau'un bildirdiğine göre, Sanel M'nin 15 Kasım 2014 tarihinde Tuğçe Albayrak'a tokat attığını kabul ettiğini hatırlatan savcılık, attığı tokatla yaralamaya bağlı olarak ölüme sebebiyet verme fiilini işlediğinin sabit görüldüğünü belirterek ceza almasını talep etti.

BİR TOKAT BİLE ÖLÜME NEDEN OLABİLİR

Tuğçe Albayrak davasında, başından beri zanlı Sanel M.'nin tokat attığı sabitti. Davada bir tokatın ölüme neden olup olamayacağı konusuydu. Savcılık, atılan bir tokatın kişinin bayılmasına ve devamında oluşabilecek yaralanmalara bağlı olarak hayatını kaybedebileceğini dile getirdi. Sanel M.'nin önceden de suç işlediğine atıfta bulunan savcılık,"Zanlının ağır kişilik sorunları ve yetiştirilmesi süresindeki eksiklikler de göz önünde bulundurulduğunda, belirli bir süre cezaevinde rehabilite edilmesine ihtiyaç var" diyerek, zanlının gençlik suççları kapsamında 3 yıl 3 ay cezalandırılmasını istedi.

Tuğçe Albayrak davasında karar 16 Haziran Salı günü açıklanacak. Darmstadt Eyalet Mahkemesi'nde görüşülen davada, katil zanlısı Sırp genci Sanel M. (18) yaralamaya bağlı olarak ölüme sebebiyet verme suçlamasıyla yargılanıyor.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

Tuğçe Albayrak 15 Kasım 2014 tarihinde bir restoranda tacize uğrayan 15 yaşlarında iki Alman kıza yardım etmek isteyince, Sanel M. ile aralarında tartışma çıkmış ve Sırp gencinin yumruk darbesiyle başını yere çarpan Tuğçe komaya girmişti. Günlerce makinalara bağlı olarak kalan Tuğçe Albayrak'ı hayata bağlayan makinaların fişi, ailesinin kararıyla 23.'ncü doğum günü olan 28 Kasım'da çekilmişti.
DHA


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  Doğum Günü

  ,

  Bugün

  ,

  Ceza

  ,

  suç

  ,

  katil